45 411 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Unigel

Unigel, żel na rany i owrzodzenia, 5gUnigel, żel na rany i owrzodzenia, 5g
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: wyrób medyczny
Producent: APOTEX
Postać: żel
Cena: 19.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Unigel

Unigel, żel na rany i owrzodzenia, 5g

Jest to wyrób medyczny w postaci żelu hydrofilowego o polimerowej strukturze, w którą zostały wbudowane grupy aminowe z zasadą. Wyłapuje wolne rodniki tlenowe z ostrych i przewlekłych ran, których gojenie jest utrudnione.

Skład:

UniGel Apotex to hydrofilowy żel metakrylowy będący usieciowanym kopolimerem 2-hydroksyetylometakrylanu, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe.

Działanie:

Mechanizm działania żelu polega na wyłapywaniu tlenowych wolnych rodników, które są odpowiedzialne za utrudnianie gojenia się rany. Przywraca w obrębie rany odpowiednie pH, utrzymuje optymalną do gojenia temperaturę. Żel nie wchłania się, dzięki czemu nie ma możliwości podrażnienia rany. Dzieki swojej strukturze żelu odpowiednio nawilża zranione miejsce, zapobiega powstaniu strupa, przez co przyspiesza proces gojenia.

Wskazania:

Stosowanie żelu jest wskazane w przypadku wszystkich ran o charakterze ciętym: otarcia, zadrapania, małe skaleczenia i rany cięte, oparzenia, w tym słoneczne, pęcherze, również opryszczka, wypryski, rany po ospie oraz ukąszenia komarów.

Sposób użycia:

Przemyć ranę solą fizjologiczną, osuszyć. Niewielką ilość żelu rozprowadzić na powierzchnię rany, przykryć sterylnym gazikiem przymocowujac go do skóry bandażem lub plastrem. W przypadku mniejszych ran można ranę przykryc jedynie plastrem zachowujac odstęp 1cm od jego krawedzi do rany.

Środki ostrożności:

W razie wystąpienia dzialań niepożądanych (nasilony ból, zaczerwienienie itp.) przerwać stosowanie żelu i skontaktować się z lekarzem.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze 15-25C, w suchym i niedostępnym miejscu dla dzieci.

Unigel opinia
Unigel opinie
Unigel ulotka
Unigel skład
Unigel dawkowanie
Unigel przeciwwskazania
Unigel cena
Unigel zamienniki
Unigel zamiennik
Unigel odpowiednik
Unigel tańszy zamiennik
Unigel czy działa
zadrapanie otarcie skaleczenie oparzenie opryszczka ospa ukąszenie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Unigel

Dodano: 15 Maj 2019
Autor: Adam
Ocena:
Uzywam od dawna daje pięć gwiazdek stosuje na trudno gojące się rany .Szkoda tylko że nie jest refundowana ,i co chwilę drożeje.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Unigel

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 411 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach