44 583 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Tussal Expectorans

Tussal Expectorans, 30 mg, 10 tabletekTussal Expectorans, 30 mg, 10 tabletek
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BIOFARM
Postać: tabletki
Cena: 10.12 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Tussal Expectorans

Tussal Expectorans, 30 mg, 10 tabletek

To lek o działaniu rozrzedzającym wydzielinę w drogach oddechowych i ułatwiającym jej usuwanie.

Skład:

Substancja czynna: ambroksol. Substancje pomocnicze: laktoza, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, skrobia modyfikowana.

Właściwości:

Tussal Expectorans zawiera ambroksol, który pobudza wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, zmniejszając jego lepkość i rozrzedzając zalęgającą wydzielinę, dzięki czemu łatwiejsze staje się jej usuwanie. Lek wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych, ułatwia odkrztuszanie, a przy tym nie zaburza naturalnego odruchu kaszlowego.

Przeznaczenie:

Lek do stosowania pomocniczo w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli, które przebiegają z zaburzeniem wydzielania śluzu i utrudnieniem jego transportu, jak: ostre lub przewlekłe zapalenie oskrzeli albo płuc,  astma oskrzelowa, rozedma płuc,  mukowiscydoza.

Przeciwwskazania:

Nie stosować preparatu w razie nadwrażliwości na którykolwiek składnik. Nie zaleca się stosowania preparatu w I trymestrze ciąży ani w okresie karmienia piersią, u osób z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy–galaktozy. Nie stosować u dzieci do 6. roku życia.

Równoległe stosowanie antybiotyków (amoksycyliny, cefuroksymu, doksycykliny, erytromycyny) zwiększa ich stężenie w wydzielinie oraz ich penetrację do tkanki płucnej. Nie należy przyjmować równolegle leków hamujących odruch kaszlowy (leków przeciwkaszlowych np. kodeiny), ponieważ odruch ten sprzyja usuwaniu powstałej po upłynnieniu dużej ilości wydzieliny. Ambroksol i teofilina wzajemnie nasilają swoje działania.

Działania niepożądane:

Preparat jest zwykle dobrze tolerowany. Niekiedy może wystąpić: ból brzucha, nudności, zgaga, biegunka, reakcje nadwrażliwości i reakcje anafilaktyczne (bardzo rzadkie, ciężkie reakcje mogące stanowić zagrożenie życia, obejmujące obrzęk gardła, krtani, skurcz oskrzeli, niedociśnienie tętnicze, wstrząs). Sporadycznie możliwe wystąpienie ciężkich zmian skórnych: zespołu Stevensa i Johnsona oraz martwicy toksycznej rozpływnej.

Dawkowanie:

Dzieci w wieku 6-12 lat: spożywać 0,5 tabletki 2-3 razy na dzień.

Dzieci powyżej 12 lat i osoby dorosłe: przez 2-3 dni spożywać po 1 tabletce 3 razy na dzień, następnie 1 tabletkę 2 razy na dzień.

Lek należy przyjmować po posiłkach, popijając wodą. Nie stosować bezpośrednio przed snem.

Tussal Expectorans opinia
Tussal Expectorans opinie
Tussal Expectorans ulotka
Tussal Expectorans skład
Tussal Expectorans dawkowanie
Tussal Expectorans przeciwwskazania
Tussal Expectorans cena
Tussal Expectorans zamienniki
Tussal Expectorans zamiennik
Tussal Expectorans odpowiednik
Tussal Expectorans tańszy zamiennik
Tussal Expectorans czy działa
astma zapalenie płuc zapalenie oskrzeli rozedma płuc mukowiscydoza ułatwiające odkrztuszanie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Tussal Expectorans

Dodano: 26 Styczeń 2016
Autor: Kasia
Ocena:
Brałam tabletki Tussal Expectorans na osty kaszel, ale nie pomagały jakoś rewelacyjnie, dopiero wizyta u lekarza i antybiotyk pomogły mi wyzdrowieć.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Tussal Expectorans

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 583 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach