44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Tropicamidum

TropicamidumTropicamidum
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 13.75 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1%, krople do oczu, (10 mg / ml), 2 x 5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Tropicamidum
Działanie: rozszerza źrenicę
Ulotka:

Opis i skład produktu Tropicamidum

Lek na receptę stosowany w diagnostyce okulistycznej w celu rozszerzenia źrenicy do badania dna oka oraz do oceny soczewki. Używany przed zabiegami chirurgicznymi. Stosowany w celach terapeutycznych: leczeniu schorzeń zapalnych przedniego odcinka błony naczyniowej, po zabiegach chirurgicznych wszczepień soczewek wewnątrzgałkowych oraz po operacjach jaskry.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Po zakropleniu preparatu należy co najmniej przez minutę uciskać kanaliki łzowe w celu ograniczenia wchłania leku do organizmu.   Uwaga! Przed zastosowaniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe. Można je ponownie założyć po upływie co najmniej 15 minut do podania leku.   U niemowląt i małych dzieci należy stosować tylko roztwór 0,5%. Ostrożnie stosować u pacjentów powyżej 60 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Wzrost ciśnienia śródgałkowego, ból głowy, niepokój, wysychanie błon śluzowych jamy ustnej.   Po zastosowaniu leku mogą wystąpić zaburzenia widzenia i światłowstręt. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych oraz obsługiwać maszyn do czasu powrotu prawidłowego widzenia (zwykle poprawa widzenia następuje po 6 godzinach od zastosowania preparatu).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pochodne atropiny, jaskrę.   Gdy przyjmujesz preparaty amantadyny, leki przeciwhistaminowe, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, pochodne fenotiazyny i butyrofenonu. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadkach, gdy jest to bezwzględnie koniecznie.

Tropicamidum opinia
Tropicamidum opinie
Tropicamidum ulotka
Tropicamidum sklad
Tropicamidum dawnkowanie
Tropicamidum przeciwwskazania
Tropicamidum cena
Tropicamidum zamienniki
Tropicamidum zamiennik
Tropicamidum odpowiednik
Tropicamidum tańszy zamiennik
Tropicamidum czy działa
pieczenie oczu pieczenie skóry krople na zapalenie spojówek noszenie soczewek po operacji jaskry ból oczu stan zapalny oka badanie oka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Tropicamidum

Dodaj opinię o Tropicamidum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach