45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Triptagram

TriptagramTriptagram
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki drażowane
Cena: 86.50 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki drażowane, 2 szt, 100 mg, tabletki drażowane, 6 szt
Działanie: przeciwmigrenowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Triptagram

Lek na receptę przeznaczony do stosowania w doraźnych napadach migreny (z aurą lub bez).

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, popić odpowiednią ilością wody. W przypadku problemów z połknięciem tabletki można ja rozgnieść i zawiesić w płynie.   Preparat należy przyjmować możliwie szybko po rozpoczęciu napadu migrenowego. Jeśli objawy napadu migreny nie ustąpią po zastosowaniu pierwszej dawki, przyjęcie drugiej dawki podczas tego samego napadu jest niecelowe. W przypadku nawrotu objawów można przyjąć kolejne dawki leku. Nie podawać pacjentom poniżej 12 roku życia. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie pacjentów. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Uczucie mrowienia, gorąca, napięcia lub ucisku w różnych częściach ciała, wypieki, zawroty głowy, uczucie słabości i ociężałości, zmęczenie i senność, nudności i wymioty, podwyższenie ciśnienia krwi i ból w klatce piersiowej. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, cukrzycę. Gdy przyjmujesz ergotaminę, moklobemid, selegilinę, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), preparaty zawierające ziele dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. W okresie 12 godzin od przyjęcia sumatryptanu nie należy karmić piersią (sumatryptan przenika do mleka matki).

Triptagram ulotka
Triptagram skład
Triptagram dawkowanie
Triptagram przeciwwskazania
Triptagram cena
Triptagram zamienniki
Triptagram zamiennik
Triptagram odpowiednik
Triptagram tańszy zamiennik
Triptagram czy działa
Triptagram opinia
Triptagram opinie
atak migreny migrena lek na migrenę napady migreny leczenie migreny migrena bez aury migrena z aurą co na migrenę
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze soczewki kolorowe - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Triptagram

Dodaj opinię o Triptagram

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach