45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Trimetoprim

TrimetoprimTrimetoprim
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki
Cena: 159.95 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Trimetoprim

Trimetoprim, 100 lub 200 mg, 28 lub 14 tabletek

To antybiotyk do stosowania w leczeniu infekcji dróg moczowych oraz pęcherza moczowego.

Skład:

Substancja czynna: sulfametoksazolem.

Właściwości:

Trimetoprim to lek bakteriostatyczny, pochodna diaminopirymidyny. Zawiera składnik aktywny sulfametoksazolem, który wykazuje właściwości antybiotyczne o szeroki spektrum działania, zwalczając bakterie Gram-dodatnie oraz Gram-ujemne.

Środki ostrożności i przeciwwskazania:

Podawanie antybiotyku przy jednoczesnym stosowaniu leków na choroby autoimmunologiczne może prowadzić do zaburzeń pracy nerek.

Stosowanie antybiotyku i leków na padaczkę może wzmocnić działania niepożądane.

W związku z tym, że lek  wpływa na florę jelitową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że lek zmniejsza skuteczność doustnej antykoncepcji. Przyjmującym Trimetoprim zaleca się stosowanie innych środków antykoncepcyjnych niż pigułki hormonalne.

Działania niepożądane:

Najczęściej zauważalnymi i odczuwalnymi są te działania niepożądane, które występują w obrębie układu pokarmowego, a więc zaburzenia żołądkowo- jelitowe m.in. wzdęcia, nudności, wymioty, brak łaknienia. Rzadko reakcją na lek są swędzące wysypki i zmiany skórne oraz świąd. Trzeba pamiętać o tym, że pojawienie się wysypki skórnej po przyjęciu leku jest zawsze wskazaniem do odstawienia leku i konsultacji z lekarzem. Jednym z możliwych działań niepożądanych, choć występujących rzadko, jest zjawisko hamowania reduktazy dihydrofolianowej. Objawia się to w postaci braku kwasu tetrahydrofoliowego, który może następnie prowadzić do niedokrwistości, małopłytkowości lub leukopenii.

Dawkowanie:

Indywidualną dawkę dla pacjenta dobiera lekarz. Leczniczo zazwyczaj stosuje się 2 tabletki 100 lub 200 mg. 2 razy na dzień rano i wieczorem przez około 2-3 tygodnie, profilaktycznie zaś stosuje się 1 tabletkę 100 mg. 1 raz na dzień wieczorem.

Trimetoprim zamienniki
Trimetoprim zamiennik
Trimetoprim odpowiednik
Trimetoprim tańszy zamiennik
Trimetoprim czy działa
Trimetoprim opinia
Trimetoprim opinie
Trimetoprim ulotka
Trimetoprim skład
Trimetoprim dawkowanie
Trimetoprim przeciwwskazania
Trimetoprim cena
zapalenie pęcherza stan zapalny dróg moczowych infekcje dróg moczowych pęcherz moczowy ból pęcherza bolesne oddawanie moczu
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze odżywki humektantowe - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Trimetoprim

Dodano: 20 Styczeń 2016
Autor: Ewelina
Ocena:
Próbowałam leczyć infekcję pęcherza na własną rękę, ale skończyło się na antybiotykoterapi własnie lekiem Trimetoprim i to własnie on wyleczył mnie z problemu.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Trimetoprim

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach