40 771 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 699 produktów w 204 kategoriach

Trimetazidinum 123ratio

Trimetazidinum 123ratioTrimetazidinum 123ratio
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 21.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Trimetazidinum 123ratio, 35 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 60 szt
Ulotka:

Opis i skład produktu Trimetazidinum 123ratio

Lek na receptę przeznaczony do stosowania u dorosłych razem z innymi lekami w celu leczenia dławicy piersiowej (bólu w klatce piersiowej spowodowanego przez chorobę wieńcową). 

Skład

Preparat zawiera:

35 mg trimetazydyny, hypromeloza, wapnia wodorofosforan, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; AquaPolish pink 045.17: hypromeloza, kwas stearynowy, makrogol 6000, glicerol, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek, czerwony (E172).

Przeciwwskazania 

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, czy też gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. 

Ten lek może powodować uczucie zawrotów głowy i senność, co może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (dotyczy 1 do 10 pacjentów na 100): 

Zawroty głowy, ból głowy, ból brzucha, biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, wysypka, świąd, pokrzywka i uczucie osłabienia. 

Rzadko (dotyczy 1 do 10 pacjentów na 10 000): 

Szybkie lub nieregularne bicie serca (zwane też palpitacjami), dodatkowe uderzenia serca, szybsze bicie serca, spadek ciśnienia krwi w pozycji stojącej, co powoduje zawroty głowy, uczucie pustki w głowie lub omdlenia, złe samopoczucie (ogólne złe samopoczucie), zawroty głowy, upadki, zaczerwienienie twarzy. 

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): 

Objawy pozapiramidowe (niezwykłe ruchy, w tym drżenie oraz trzęsienie się rąk i palców, skręcające ruchy ciała, pociąganie nogami podczas chodzenia oraz sztywność ramion i nóg), zwykle przemijające po przerwaniu leczenia. 

Zaburzenia snu (trudności w zasypianiu, senność), zaparcia, ciężka uogólniona wysypka w postaci zaczerwienienia skóry i pęcherzy, obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, co może powodować trudności w przełykaniu llub oddychaniu. 

Znaczne zmniejszenie liczby białych krwinek, co zwiększa prawdopodobieństwo zakażeń, zmniejszenie liczby płytek krwi, co zwiększa ryzyko krwawień lub tworzenia siniaków. 

Choroba wątroby (nudności, wymioty, utrata apetytu, ogólne złe samopoczucie, gorączka, świąd, zażółcenie skóry i oczu, jasno zabarwiony kał, ciemno zabarwiony mocz). 

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Zalecana dawka Trimetazidinum 123ratio 35 mg, to jedna tabletka przyjmowana dwa razy na dobę podczas posiłków, rano i wieczorem. Jeśli pacjent ma chore nerki lub powyżej 75 lat, lekarz dostosuje zalecaną dawkę.

Sposób podawania: tabletki doustne. Tabletki należy popijać odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody.

Szczegółowe informacje znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Trimetazidinum 123ratio opinia
Trimetazidinum 123ratio opinie
Trimetazidinum 123ratio ulotka
Trimetazidinum 123ratio skład
Trimetazidinum 123ratio dawkowanie
Trimetazidinum 123ratio przeciwwskazania
Trimetazidinum 123ratio cena
Trimetazidinum 123ratio zamienniki
Trimetazidinum 123ratio zamiennik
Trimetazidinum 123ratio odpowiednik
Trimetazidinum 123ratio tańszy zamiennik
Trimetazidinum 123ratio czy działa
dławica konsekwencje choroby wieńcowej co na dławicę choroby serca dławica piersiowa leczenie dławicy piersiowej lek na dławicę piersiową ból w klatce piersiowej
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Trimetazidinum 123ratio

Dodaj opinię o Trimetazidinum 123ratio

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 771 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 699 produktów w 204 kategoriach