45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Traumon

TraumonTraumon
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: MEDA AKTIEBOLAG
Postać: aerozol
Cena: 17.38 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Traumon

Traumon, 10%, aerozol, (100 mg / ml), 50 ml

Traumon to preparat w postaci stosowanego miejscowo aerozolu przeciwzapalnego i przeciwbólowego, który swoim działaniem minimalizuje ryzyko powikłań związanych z przyjmowaniem doustnym NLZP

Skład

Substancją czynną leku jest etofenamat.
Inne składniki leku: karbomer 940, eter makrogolu oleinocetylowy, sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, maktogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom wykazuje on właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zawarty w preparacie etofenamat wywodzi się z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wchłania się przez skórę i kumuluje swoje działanie w zmienionych chorobowo tkankach. Dzięki temu, że preparat stosowany jest zewnętrznie minimalizuje możliwość wystąpienia powikłań występujących zwykle podczas przyjmowania NLPZ doustnie, a dodatkowo nie pozostawia tłustej, brudzącej warstwy na skórze.

Wskazania

Zaleca się stosować w szczególności w wypadku wystąpienia  urazów takich jak stłuczenianaciągnięciaskręcenia, a dotyczy to mięśnistawów i ścięgienłagodzi także  reumatyzm pozastawowy oraz okołostawowy, jak również objawy choroby zwyrodnieniowej stawów barkowychkolanowych, a także kręgosłupa, działa także wspomagająco w przypadku zapalenia nadkłykci.

Dawkowanie

Należy nanosić na skórę w miejscu zmienionym chorobowo, pokryć obszar nieco większy niż ten objęty bólem. Czynność należy powtarzać od 3 do 4 razy w ciągu dnia. Dolegliwości reumatyczne nalezy leczyć od 3 do 4 tygodni natomiast tępe urazy do 2 tygodni. Niewskazane jest stosować na skórę uszkodzoną ani na błony śluzowe, jak również u dzieci młodszych niż 14 lat.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Traumon:

  • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku
  • u dzieci
  • u kobiet w ciąży

Działania niepożądane:

  • jak każdy lek, Traumon może powodować działanie niepożądane, chociaż nie u każdego one występują. rzadko występujące działanie niepożądane (częstość od 1 na 1000 do 1 na 10000 osób) - zaczerwienienie skóry,
  • bardzo rzadko występujące działanie niepożądane (częstość mniejsza niż 1 na 10000 osób) - skórne reakcje alergiczne np. silny świąd, wysypka, rumień, obrzęk, pęcherze.


Wszystkie działania niepożądane przemijają zazwyczaj po odstawieniu leku. Ze względu na obecność glikolu propylenowego może powodować podrażnienie skóry. Jeżeli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Uwagi:

Nie jest wskazane stosować preparat u kobiet w ciąży. Natomiast kobiety karmiące piersią w razie konieczności mogą stosować go krótkotrwale, na małej powierzchni skóry.

 

 

Traumon opinia
Traumon opinie
Traumon ulotka
Traumon skład
Traumon dawkowanie
Traumon przeciwwskazania
Traumon cena
Traumon zamienniki
Traumon zamiennik
Traumon odpowiednik
Traumon tańszy zamiennik
Traumon czy działa
stłuczenia, zwichnięcia ból mięśni i stawów bóle mięśniowe bóle stawów reumatoidalne zapalenie stawów zwyrodnienie stawów uraz obrzęk ból siniak grypa przeziębienie na bóle mięśni
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Traumon

Dodano: 24 Sierpień 2015
Autor: 30latka
Ocena:
kropelki mi nie pomogły, stosowałam według ulotki ale żadnej zmiany
Odpowiedź
Dodano: 03 Kwiecień 2015
Autor: Jola
Ocena:
stosuję produkt na moje bóle reumatyczne, które nie dają mi spokoju i nie jestem zadowolona z działania, u mnie ten środek się nie sprawdza, prawie nie widzę różnicy i zmian bólu
Odpowiedź

Dodaj opinię o Traumon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach