45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Transtec 70 mcg/h

Transtec 70 mcg/hTranstec 70 mcg/h
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: system transdermalny
Cena: 147.40 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 40 mg, plastry TTS, 5 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Buprenorphinum
Działanie: przeciwbólowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Transtec 70 mcg/h

Lek stosowany w leczeniu silnego bólu różnego pochodzenia (po operacjach, urazach, w przebiegu chorób nowotworowych, w zawale serca)

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Plaster należy nakleić na czystą, suchą i nieowłosioną skórę. Kolejny plaster, po usunięciu zużytego, można nakleić na inne miejsce (w to samo miejsce po minimum 7 dniach). Uwaga! Przez 24 godziny po usunięciu plastra Transtec nie należy stosować innego preparatu opioidowego. Uwaga! W trakcie leczenia nie wolno pić alkoholu. Uwaga! Nie eksponować miejsca z naklejonym plastrem na działanie ciepła (poduszek lub koców elektrycznych, termoforów, lamp rozgrzewających, sauny, słońca, gorących kąpieli). Gorączka i wysoka temperatura otoczenia mogą zwiększyć przenikanie leku przez skórę. Nie zaleca się stosowania preparatu Transtec u pacjentów poniżej 18 lat ze względu na brak wystarczających badań w tej grupie wiekowej. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występującym miejscowym działaniem niepożądanym w obrębie skóry jest rumień i świąd po usunięciu plastra. Objawy te są na ogół łagodne i ustępują w ciągu 24 godzin po usunięciu plastra. Objawy ogólne. Często: duszność, ból i zawroty głowy, wymioty, zaparcie, wysypka, nadmierna potliwość, obrzęki, zmęczenie. Niezbyt często: splątanie, zaburzenia snu, niepokój ruchowy, nadmierne uspokojenie, niedociśnienie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, osutka, zmniejszenie wzwodu, znużenie. Rzadko: brak łaknienia, objawy psychotyczne (takie jak omamy, lęk, koszmary senne), zmniejszenie popędu płciowego, zaburzenia koncentracji, zaburzenia mowy, uczucie zdrętwienia, zaburzenia równowagi, parestezje (np. uczucie kłucia lub palenia skóry), zaburzenia widzenia (w tym niewyraźne widzenie), obrzęk powiek, uderzenia gorąca, zahamowanie ośrodka oddechowego, zgaga, miejscowe reakcje nadwrażliwości z cechami zapalenia, zatrzymanie oddawania moczu (w tym zatrzymanie moczu). Po długotrwałym stosowaniu  zespół abstynencyjny (pobudzenie, lek, nerwowość, bezsenność, nadpobudliwość ruchowa, drżenia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe). Ze względu na mały potencjał uzależniający buprenorfiny, ryzyko wystąpienia zespołu abstynencyjnego po jej odstawieniu jest bardzo małe. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza. Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. Pacjenci stosujący preparat Transtec co najmniej 24 godziny po usunięciu plastra nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na buprenorfinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu,  zaburzenia oddychania, choroby wątroby, miastenię. Gdy przyjmujesz opioidowe leki przeciwbólowe, leki nasenne, przeciwdepresyjne, neuroleptyki. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Transtec 70 mcg/h odpowiednik
Transtec 70 mcg/h tańszy zamiennik
Transtec 70 mcg/h czy działa
Transtec 70 mcg/h opinia
Transtec 70 mcg/h opinie
Transtec 70 mcg/h ulotka
Transtec 70 mcg/h skład
Transtec 70 mcg/h dawkowanie
Transtec 70 mcg/h przeciwwskazania
Transtec 70 mcg/h cena
Transtec 70 mcg/h zamienniki
Transtec 70 mcg/h zamiennik
leki przeciwbólowe silny ból ból pourazowy bóle nowotworowe opieka paliatywna ból pooperacyjny leczenie bólu ból zawałowy
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze żele do twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Transtec 70 mcg/h

Dodaj opinię o Transtec 70 mcg/h

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach