41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Timprost

TimprostTimprost
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 42.22 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (50 mcg+5 mg) / ml, krople do oczu, 2,5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Latanoprostum + Timololum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Timprost

 

Lek jest stosowany w celu obniżenia ciśnienia w oku w przebiegu schorzeń takich, jak jaskra z otwartym kątem przesączania i nadciśnienie oczne.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Po zakropleniu zaleca się ucisnąć kącik leczonego oka znajdujący się blisko nosa przez 2 minuty w celu ograniczenia wchłaniania substancji czynnej do krwiobiegu. Uwaga! Lek Timprost zawiera środek konserwujący o nazwie chlorek benzalkonium, który może powodować podrażnienie oka lub zaburzenie powierzchni oka. Może zostać wchłonięty przez soczewki kontaktowe i wiadomo, że zmienia zabarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Z tego względu należy unikać kontaktu z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Przed podaniem kropli do oczu należy zdjąć soczewki kontaktowe, które można ponownie założyć po upływie 15 minut.

Możliwe skutki uboczne:

Najważniejszym działaniem niepożądanym jest możliwość wystąpienia stopniowej, trwałej zmiany koloru oka. Ponadto lek Timprost może spowodować poważne zmiany czynności serca. W przypadku zaobserwowania zmiany częstości akcji serca lub czynności serca należy porozmawiać z lekarzem. Bardzo często: stopniowa zmiana koloru oka ze względu na zwiększającą się ilość brązowego barwnika w kolorowej części oka (określanej jako tęczówka). W przypadku oczu o mieszanych kolorach (niebiesko-brązowe, szaro-brązowe, żółto-brązowe lub zielono-brązowe) ta zmiana koloru będzie bardziej widoczna niż w przypadku oczu o jednolitym kolorze (niebieskie, szare, zielone lub brązowe). Zmiany koloru oka mogą się rozwijać w ciągu wielu lat. Zmiana koloru może być trwała i bardziej zauważalna w przypadku stosowania leku Timprost tylko do jednego oka. Często: podrażnienie oka (uczucie pieczenia, piasku, swędzenia, kłucia lub obecności ciała obcego w oku), ból oka. Niezbyt często: bóle głowy, zaczerwienie oka (zapalenie spojówek), zamglone widzenie, łazwienie oczu, stan zapalny powiek, podrażnienie lub zaburzenie powierzchni oka, wysypka skórna lub swedzenie (świąd). W czasie stosowania leku Timprost może wystąpić krótkotrwałe zamglenie widzenia. W takim przypadku do czasu poprawy wzroku nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na latanoprost, tymolol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Timlatan, astmę, ciężkie przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli (ciężka choroba płuc, która może powodować świsty oddechowe, trudności w oddychaniu i/lub długotrwały kaszel), zaburzenia czynności serca, choroby serca, choroby układu krążenia, cukrzycę lub zbyt małe stężenie cukru we krwi, nadczynność tarczycy, ciężkie reakcje alergiczne wymagające leczenia szpitalnego,wirusowe zakażenie oka wywołane przez wirus opryszki. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wsztystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty, a w szczególności o przyjmowaniu:  leków obniżających ciśnienie krwi, leków stosowanych w leczeniu chorób serca, leków przeciwcukrzycowych, chinidyny (stosowana w leczeniu chorób serca i niektórych postaci malarii), leków przeciwdepresyjnych, takich jak fluoksetyna i paroksetyna, prostaglandyn, analogów prostaglandyn lub pochodnych prostaglandyn (np. inne leki stosowane w leczeniu jaskry), innych leków stosowanych w leczeniu podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowgo. Przed planowaną operacją należy powiedzieć lekarzowi o stosowaniu leku Timprost, ponieważ może on zmieniać działanie niektórych leków stosowanych podczas znieczulenia. Uwaga! Jeżeli stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Leku Timprost nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Timprost opinia
Timprost opinie
Timprost ulotka
Timprost skład
Timprost dawkowanie
Timprost przeciwwskazania
Timprost cena
Timprost zamienniki
Timprost zamiennik
Timprost odpowiednik
Timprost tańszy zamiennik
Timprost czy działa
leczenie jaskry jaskra otwartego kąta obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego krople do oczu na jaskrę jak obniżyć ciśnienie śródgałkowe choroby oczu okulistyka nadciśnienie oczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Timprost

Dodaj opinię o Timprost

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach