41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Timo-Comod 0.5%

Timo-Comod 0.5%Timo-Comod 0.5%
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 22.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krople do oczu, 10 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: maleinian timololu
Ulotka:

Opis i skład produktu Timo-Comod 0.5%

 Krople do stosowania w leczeniu nadciśnienia śródgałkowego. Jaskra z otwartym kątem przesączania.

Dawkowanie:

Zakraplać do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zgodnie z zasadami obowiązującymi w leczeniu wszystkich pacjentów z jaskrą obowiązuje regularne kontrolowanie ciśnienie śródgałkowego oraz badanie rogówki. Jeżeli zalecono zamianę innego leku przeciw jaskrze na nowy, to należy w pierwszym dniu podawania tego leku podać oba, a od następnego dnia podawać wyłącznie nowy. Uwaga! W okresie stosowania leku nie należy nosić miękkich soczewek kontaktowych. Twarde soczewki należy zdjąć przed zastosowaniem kropli i założyć ponownie po 15 minutach od zakroplenia leku. Nie zaleca się stosowania preparatu u wcześniaków ze względu na możliwe działanie na ośrodkowy układ nerwowy. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

 

Możliwe skutki uboczne:

Podrażnienie oka, zaburzenia widzenia, suchość oka, zaburzenia czynności serca, kołatanie serca. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na timolol, choroby układu oddechowego (astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc), chore serce. Gdy stosujesz krople do oczu z pilokarpiną, doustnie leki należące do grupy beta-adrenolityków (np. Betaloc, Metocard, Propranolol, Sectral). W przypadku stosowania kilku leków okulistycznych zaleca się zachowanie co najmniej 5-15 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie przeprowadzono badań klinicznych dotyczących stosowania leku Timo-Comod w ciąży. Po podaniu do oka timolol jest wydzielany do mleka kobiecego i może gromadzić się w nim w większym stężeniu niż w osoczu krwi matki. Wprawdzie ilość substancji czynnej, którą przyjmie noworodek z mlekiem przypuszczalnie nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia, jednak należy go obserwować w kierunku wystąpienia objawów działania beta-adrenolitycznego.

Timo-Comod 0.5% opinia
Timo-Comod 0.5% opinie
Timo-Comod 0.5% ulotka
Timo-Comod 0.5% skład
Timo-Comod 0.5% dawkowanie
Timo-Comod 0.5% przeciwwskazania
Timo-Comod 0.5% cena
Timo-Comod 0.5% zamienniki
Timo-Comod 0.5% zamiennik
Timo-Comod 0.5% odpowiednik
Timo-Comod 0.5% tańszy zamiennik
Timo-Comod 0.5% czy działa
choroby oczu okulistyka krople na jaskrę jaskra z otwartym kątem przesączania nadciśnienie śródgałkowe pulsowanie w gałce ocznej pęknięte naczynka w oku ochrona oczu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Timo-Comod 0.5%

Dodaj opinię o Timo-Comod 0.5%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach