37 956 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
34 496 produktów w 205 kategoriach

Theraflu ExtraGRIP

Theraflu ExtraGRIPTheraflu ExtraGRIP
(8 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: NOVARTIS CONSUMER
Postać: proszek
Cena: 12.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii przeziębienie i grypa

Opis i skład produktu Theraflu ExtraGRIP

Theraflu ExtraGRIP, proszek do sporządzania roztworów doustnych, 6 saszetek

Theraflu ExtraGRIP to efektywny preparat zalecany do stosowania w leczeniu wszelkich objawów występujących w przebiegu grypy i przeziębienia.

Skład

(1 saszetka): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg,  maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze w tym 12,6 mg sacharoza, żółcień pomarańczowa i 42,2 mg sodu.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom wykazuje on skuteczne działanie zmniejszające obrzęk nosa, dodatkowo działa przeciwbólowo, a także przeciwgorączkowo.

Wskazania

Zaleca się przede wszystkim stosować w leczeniu wszelkich objawów występujących w przebiegu grypy i przeziębienia. Doskonale sprawdza się w gorączce, dreszczach, bólach mięśni, bólach kostno-stawowych, bólach głowy, obrzękach, a także przekrwieniu błony śluzowej nosa czy też w usuwaniu nadmiernej wydzieliny z nosa oraz kichaniu.

Dawkowanie

Zalecana dawka dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat to zawartość jednej saszetki rozpuszczona w szklance gorącej wody, przyjmowana w zależności od zapotrzebowania w odstępach minimum 4-6 godzinnych. Przyjmować preparat należy doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo przyjmować nie więcej niż zawartość 1 saszetki. Maksymalna dawka dobowa to 3 saszetki. Stosować nie dłużej niż 5 kolejnych dni.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, przerost gruczołu krokowego, cukrzycę, choroby płuc, jaskrę, padaczkę. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki nasenne, przeciwpadaczkowe, uspakajające, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy naparstnicy, alkaloidy sporyszu.

Działania niepożądane:

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej i gardle, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

Uwagi:

Lek swoim działaniem może powodowac senność, w związku z czym podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych. Opisane powyżej uczucie senności może nasilać się przede wszystkim u osób stosujących lek jednocześnie z lekami nasennymi lub napojami alkoholowymi.

 

Theraflu ExtraGRIP opinia
Theraflu ExtraGRIP opinie
Theraflu ExtraGRIP ulotka
Theraflu ExtraGRIP skład
Theraflu ExtraGRIP dawkowanie
Theraflu ExtraGRIP przeciwwskazania
Theraflu ExtraGRIP cena
Theraflu ExtraGRIP zamienniki
Theraflu ExtraGRIP zamiennik
Theraflu ExtraGRIP odpowiednik
Theraflu ExtraGRIP tańszy zamiennik
Theraflu ExtraGRIP czy działa
przeciwbólowe katar obrzęk grypa przeziębienie przeciwgorączkowe gorący napój
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Theraflu ExtraGRIP

Dodano: 06 Grudzień 2016
Autor: Mariusz28
Ocena:
W moim przypadku zadziałał rewelacyjnie, szybko zdusił uczucie osłabienia i załagodził ból w klatce piersiowej spowodowany kaszlem. Przynosi ulgę na długo. Nigdy nie wierzyłem w kompleksowe działanie tego typu leków, ale wygląda na to, że Theraflu prócz rozgrzania uporał się z przeciętnym przeziębieniem, a taka miała być jego rola.
Odpowiedź
Dodano: 03 Marzec 2016
Autor: Basia
Ocena:
Dla mnie theraflu jest odpowiedni na przeziębienie, ma szybkie i skuteczne działanie uwalniające od dolegliwości tylko ta cena...
Odpowiedź
Dodano: 12 Styczeń 2016
Autor: Klaudia, 25
Ocena:
Kupuje theraflu extragrip bo ma dobre działanie przy grypie, jak cos mnie bierze to pije na noc i rano jestem zdrowa, jedyny minus za cene
Odpowiedź
Dodano: 07 Styczeń 2016
Autor: Hubert - 22
Ocena:
lek theraflu extragrip dziala na mnie słabo, szybko zbija gorączke dla działa krótko.
Odpowiedź
Dodano: 16 Październik 2015
Autor: Ja
Ocena:
Nic nie pobije Theraflu extragrip! Jak dla mnie jest wart swojej ceny :)
Odpowiedź
Dodano: 02 Wrzesień 2015
Autor: młynarz
Ocena:
Stosuję zawszę gdy czuję że "coś mnie bierze". Idealny środek zapobiegawczy
Odpowiedź
Dodano: 24 Czerwiec 2015
Autor: Kate
Ocena:
Jest najlepszy:) Ostatnio zaopatrzyłam się w kilka opakowań w osiedlowej aptece. I smak pyszny.
Odpowiedź
Dodano: 29 Maj 2015
Autor: Jula
Ocena:
Dobry, skuteczny i w dobrej cenie, o pysznym smaku
Odpowiedź

Dodaj opinię o Theraflu ExtraGRIP

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 37 956 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 34 496 produktów w 205 kategoriach