45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Terbinafine Aurobindo

Terbinafine AurobindoTerbinafine Aurobindo
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 28.01 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 250 mg, tabletki, 28 szt, 250 mg, tabletki, 14 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Terbinafinum
Działanie: przeciwgrzybicze
Ulotka:

Opis i skład produktu Terbinafine Aurobindo

Lek jest stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, w tym zakażeń na palcach dłoni, stóp, oraz paznokci. Należy do grupy tzw. leków przeciwgrzybicznych. 

Dawkowanie:

Lek Terbinafine Aurobindo należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkę, częstotliwość oraz okres stosowania ustala lekarz. Tabletkę należy popić pełną szklanką wody. Tabletki można zażywać z jedzeniem lub bez.  Całkowity zanik objawów zakażenia może nastąpić dopiero po wielu tygodniach od zakończenia leczenia. Terbinafina nie jest zalecana dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Nie wolno przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem, nawet gdy zakażenie zostało wyleczone.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: bóle stawów (arthralgia) oraz ból mięśni (myalgia) mogą wystąpić w połączeniu z alergiczną wysypką na skórze, wysypka, zaczerwienienie skóry ze swędzeniem i pokrzywką. Często: ból głowy, utrata apetytu, ból brzucha, uczucie pełności w żołądku, biegunka i niestrawność (dyspepsja), mdłości (nudności), zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Niezbyt często: utrata lub zmniejszenie poczucia smaku. Rzadko: występowanie reakcji alergicznych (w tym reakcje anafilaktycznych), uczucie mrowienia i kłucia (parestezje), drętwienia (niedoczulica) oraz zawroty głowy, nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby, w tym zapalenie wątroby oraz żółtaczka (pożółknięcie skóry i oczu), zmęczenie (znużenie), złe samopoczucie. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby różnych rodzajów komórek krwi, krwawienia, bóle stawów, problemy z nerkami, stany lękowe i depresja, zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba z objawami obejmującymi występowanie pęcherzy na skórze, w jamie ustnej, oczach i na narządach płciowych), łysienie, toksyczna nekroliza naskórka (ciężka choroba z objawami obejmującymi występowanie pęcherzy i spełzanie skóry), zaburzenia menstruacji, takie jak nieprawidłowe krwawienia menstruacyjne, które mogą występować pomiędzy kolejnymi krwawieniami miesięcznymi raz nieregularne cykle, zawroty głowy (vertigo), ciężkie reakcje alergiczne, które powodują obrzmienie twarzy i gardła (obrzęk naczynioruchowy), zwiększona wrażliwość skóry na słońce, wystąpienie łuszczycy lub zaostrzenie łuszczycy. Lek Terbinafine Aurobindo nie powinien wpływać na zdolności do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Jeśli stwierdzono uczulenie (nadwrażliwości) na terbinafinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Jeśli występuje: ciężka choroba nerek, ciężka choroba wątroby, łuszczyca (choroba skóry z wypukłymi czerwonymi plamami na skórze pokrytej srebrzystymi łuskami), znacznie zmniejszona liczba białych krwinek. Gdy przymujesz  ryfampicynę (zmniejsza stężenie terbinafiny w krwi); cymetydynę (lek stosowany w leczeniu wrzodów żołądka i zgagi) ; leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak klomipramina, lofepramina lub paroksetyna; niektóre leki stosowane w przypadku choroby Parkinsona, takie jak inhibitory oksydazymonoaminowej, np. selegilina; leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i chorób serca, takie jak atenolol lub karwedylol (leki blokujące receptory beta-adrenergiczne); doustne środki antykoncepcyjne (pigułka); flekainid i propafenon, stosowane w leczeniu arytmii serca; cyklosporynę (lek stosowany w zapobieganiu odrzuceniu organów lub tkanek po przeszczepieniu, lub w leczeniu niektórych chorób skóry, jak łuszczyca i wyprysk, lub w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów); tolbutamid stosowany w cukrzycy; triazolam stosowany w łagodzeniu lęku i (lub) problemach ze snem; terfenadynę (stosowana w katarze siennym lub innych alergiach). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktulanie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.

Terbinafine Aurobindo opinia
Terbinafine Aurobindo opinie
Terbinafine Aurobindo ulotka
Terbinafine Aurobindo skład
Terbinafine Aurobindo dawkowanie
Terbinafine Aurobindo przeciwwskazania
Terbinafine Aurobindo cena
Terbinafine Aurobindo zamienniki
Terbinafine Aurobindo zamiennik
Terbinafine Aurobindo odpowiednik
Terbinafine Aurobindo tańszy zamiennik
Terbinafine Aurobindo czy działa
grzybica grzybica stóp grzybica paznokci lek przeciwgrzybiczny zakażenia grzybicze skóry grzybica palców dłoni świąd stóp stany zapalane skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Terbinafine Aurobindo

Dodaj opinię o Terbinafine Aurobindo

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach