41 433 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 774 produktów w 204 kategoriach

Tarfazolin

TarfazolinTarfazolin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek
Cena: 5.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, 1 fiolka
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Tarfazolin

 

Lek stosowany w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, moczowych, skóry i tkanek miękkich, dróg żółciowych, zapalenie wsierdzia. Profilaktyka okołooperacyjna podczas zabiegów chirurgicznych oraz ginekologiczno-położniczych.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Proszek służy do przygotowania roztworu do wstrzykiwań domięśniowych i dożylnych oraz do wlewów. Nie zaleca się podawać noworodkom.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, uszkodzenie nerek, zaburzenia w obrazie krwi, przemijające zwiększenie stężenia mocznika i niektórych enzymów we krwi, zapalenie wątroby, żółtaczka zastoinowa, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, grzybica pochwy, ból po podaniu domięśniowym, rzadko zapalenie żyły w miejscu iniekcji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cefalosporyny, penicyliny. Gdy cierpisz na choroby przewodu pokarmowego (zwłaszcza zapalenie okrężnicy) lub zaburzenia czynności nerek. Gdy przyjmujesz inne antybiotyki (nie wolno łączyć z antybiotykami bakteriostatycznymi), aminoglikozydy, kolistynę, polimyksynę, wankomycynę, furosemid, kwas etakrynowy lub probenecid. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią (W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią).

Tarfazolin przeciwwskazania
Tarfazolin cena
Tarfazolin zamienniki
Tarfazolin zamiennik
Tarfazolin odpowiednik
Tarfazolin tańszy zamiennik
Tarfazolin czy działa
Tarfazolin opinia
Tarfazolin opinie
Tarfazolin ulotka
Tarfazolin skład
Tarfazolin dawkowanie
zakażenia dróg żółciowych profilaktyka okołooperacyjna profilaktyka po zabiegach chirurgicznych profilaktyka po zabiegach ginekologiczno-położniczych wydzielina z oskrzeli zakażenia dróg oddechowych zapalenie wsierdzia zakażenia skóry i tkanek miękkich
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Tarfazolin

Dodaj opinię o Tarfazolin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 433 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 774 produktów w 204 kategoriach