45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 938 produktów w 209 kategoriach

Tarfazolin

TarfazolinTarfazolin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek
Cena: 5.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, 1 fiolka
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Tarfazolin

 

Lek stosowany w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, moczowych, skóry i tkanek miękkich, dróg żółciowych, zapalenie wsierdzia. Profilaktyka okołooperacyjna podczas zabiegów chirurgicznych oraz ginekologiczno-położniczych.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Proszek służy do przygotowania roztworu do wstrzykiwań domięśniowych i dożylnych oraz do wlewów. Nie zaleca się podawać noworodkom.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, uszkodzenie nerek, zaburzenia w obrazie krwi, przemijające zwiększenie stężenia mocznika i niektórych enzymów we krwi, zapalenie wątroby, żółtaczka zastoinowa, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, grzybica pochwy, ból po podaniu domięśniowym, rzadko zapalenie żyły w miejscu iniekcji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cefalosporyny, penicyliny. Gdy cierpisz na choroby przewodu pokarmowego (zwłaszcza zapalenie okrężnicy) lub zaburzenia czynności nerek. Gdy przyjmujesz inne antybiotyki (nie wolno łączyć z antybiotykami bakteriostatycznymi), aminoglikozydy, kolistynę, polimyksynę, wankomycynę, furosemid, kwas etakrynowy lub probenecid. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią (W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią).

Tarfazolin czy działa
Tarfazolin opinia
Tarfazolin opinie
Tarfazolin ulotka
Tarfazolin skład
Tarfazolin dawkowanie
Tarfazolin przeciwwskazania
Tarfazolin cena
Tarfazolin zamienniki
Tarfazolin zamiennik
Tarfazolin odpowiednik
Tarfazolin tańszy zamiennik
wydzielina z oskrzeli zakażenia dróg oddechowych zapalenie wsierdzia zakażenia skóry i tkanek miękkich zakażenia dróg żółciowych profilaktyka okołooperacyjna profilaktyka po zabiegach chirurgicznych profilaktyka po zabiegach ginekologiczno-położniczych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Tarfazolin

Dodaj opinię o Tarfazolin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 938 produktów w 209 kategoriach