44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Tardyferon

TardyferonTardyferon
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 16.01 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Fol, tabletki powlekane o zmodyfikowanym uwalnianiu, 30 szt, Fol, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy) 30 szt, 80 mg Fe2+, tabletki o przedłuż. uwalnianiu, (import równoległy) 30 szt., Fol, tabletki drażowane przedłużone uwalnianie (import równoległy), 30 szt, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 80 mg Fe2+, 30 szt
Działanie: uzupełnia niedobory żelaza
Ulotka:

Opis i skład produktu Tardyferon

 

Lek stosowany w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza, niedokrwistość pokrwotoczna, utajony niedobór żelaza (u kobiet w wieku rozrodczym, dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu, osób w podeszłym wieku), zwiększone zapotrzebowanie organizmu na żelazo (ciąża, laktacja, dawcy krwi).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletek nie należy rozgryzać. Przyjmować na 30-60 min przed posiłkiem. Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom w wieku poniżej 10 lat.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe występują rzadziej niż po tradycyjnych preparatach żelaza. Preparat powoduje czarne zabarwienie stolca.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz: tetracykliny i fluorochinolony, leki zobojętniające sok żołądkowy (związki glinu i magnezu). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Tardyferon czy działa
Tardyferon opinia
Tardyferon opinie
Tardyferon ulotka
Tardyferon skład
Tardyferon dawkowanie
Tardyferon przeciwwskazania
Tardyferon cena
Tardyferon zamienniki
Tardyferon zamiennik
Tardyferon odpowiednik
Tardyferon tańszy zamiennik
niedokrwistość niedobór żelaza laktacja niedokrwistość pokrwotoczna utajony niedobór żelaza zwiększone zapotrzebowanie organizmu na żelazo zapotrzebowanie na żelazo w czasie ciąży żelazo w okresie dojrzewania
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Tardyferon

Dodano: 07 Kwiecień 2021
Autor: Ola
Ocena:
Rozpuszcza się już w buzi. Ma straszny smak. Popicie wodą odrazu nic nie daje. Zwracam wszystko odrazu po połknięciu. Nie wiem jak temu zaradzić.
Odpowiedź
Dodano: 15 Maj 2019
Autor: Gosia
Ocena:
Brałam już kiedyś z powodu bardzo silnej alergii i wyniki znacznie poprawiły sie. Teraz po wielu latach zaczęłam kuracje ponownie i niestety teraz jak i wcześnie boli mnie brzuch jak i mam problemy z wypróżnianiem mimo wszystko polecam bo objawy są tylko na początku bardzo silne no a mimo wszystko tabletki są skuteczne.
Odpowiedź
Dodano: 16 Listopad 2016
Autor: tina
Ocena:
nie dobrze mi po tym leku ale gdy coś zjem i popiję dużą ilościa wody może być ok i tylko 1 tab.dziennie a musze dwie!
Odpowiedź

Dodaj opinię o Tardyferon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach