44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Synthroid

SynthroidSynthroid
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki
Cena: 97.70 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Synthroid

Synthroid, 100 tabletek

To lek do stosowania przeciw niedoczynności tarczycy oraz innym zaburzeniom z nią związanych, jak pewne rodzaje wola, czy rak tarczycy.

Skład:

Substancja czynna: lewotyroksyna. Substancje pomocnicze: guma arabska, cukier konfekcjonowany (zawiera skrobię kukurydzianą), laktoza jednowodna, magnezu stearynian, powidon i talk.

Właściwości:

Synthroid opiera się na działaniu lewotyroksyny, czyli jodu lewoskrętnego, syntetycznego analogu naturalnej tyroksyny, wykazującego działanie podobne do hormonów tarczycy. Lek uzupełnia więc zbyt niski poziom hormonów tarczycy.

Przeznaczenie:

Leczenie każdej postaci niedoczynności tarczycy (wyjątek to przejściowa niedoczynność tarczycy podczas jej podostrego zapalenia). Leczenie wola nietoksycznego guzkowego i miąższowego, przewlekłego zapalenia tarczycy, choroby de Quervaina. Leczenie supresyjne w odniesieniu do TSH w zróżnicowanych rakach tarczycy, z wyjątkiem raka rdzeniastego. Profilaktyka nawrotu wola po leczeniu operacyjnym. Leczenie towarzyszące długoterminowemu leczeniu tyreostatycznemu (szczególnie w chorobie Gravesa i Basedowa).

Przeciwwskazania i środki ostrożności:

Nadczynność tarczycy, nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, świeży zawał serca, zapalenie mięśnia sercowego. U osób z niewydolnością przysadki lub innymi chorobami prowadzącymi do niewydolności kory nadnerczy mogą nie wystąpić korzystne efekty leczenia lewotyroksyną; u osób tych przed rozpoczęciem jej stosowania wskazane może być podawanie kortykosteroidów. Stosować ostrożnie u osób w podeszłym wieku, osób z niewydolnością serca, zawałem, niedokrwieniem serca, cukrzycą, moczówką prostą.

Działania niepożądane:

Ból w klatce piersiowej, uczucie dyskomfortu, zmniejszona ilość oddawanego moczu, utrudnione oddychanie, trudności z połykaniem, rozszerzone żyły szyi, skrajne zmęczenie, półomdlenia, za szybkie, za wolne, nieregularne bicie, gorączka, nadwrażliwość na ciepło, pokrzywka, podwyższone ciśnienie krwi, drażliwość, zaburzenia miesiączkowania, nudności, ból lub dyskomfort w obrębie ramion, szczęki, pleców lub karku, duszność, swędzenie skóry, wysypka, zaczerwienienie, obrzęk oczu, twarzy, warg, gardła lub języka, ucisk w klatce piersiowej.

Dawkowanie:

Dawkę dobiera indywidualnie lekarz w zależności od stanu pacjenta, jego wieku, wagi, stopnia zaawansowania choroby. 

Synthroid skład
Synthroid dawkowanie
Synthroid przeciwwskazania
Synthroid cena
Synthroid zamienniki
Synthroid zamiennik
Synthroid odpowiednik
Synthroid tańszy zamiennik
Synthroid czy działa
Synthroid opinia
Synthroid opinie
Synthroid ulotka
tarczyca niedoczynność tarczycy wole rak tarczycy nowotwór tarczycy zapalenie tarczycy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Synthroid

Dodano: 26 Styczeń 2016
Autor: agata
Ocena:
mój problem to wole, lekarz zapisał mi ostatnio ten lek, początkowo przy zastosowaniu pojawiła się wysypka, ale teraz już lepiej, mam nadzieję, że mi pomoże
Odpowiedź

Dodaj opinię o Synthroid

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach