43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Taflotan

TaflotanTaflotan
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 64.71 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (15mcg/ml), krople do oczu, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Tafluprostum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Taflotan

Krople stosowane w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączania. Nadciśnienie oczne.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek Taflotan nie jest zalecany dla dzieci i młodzieży poniżej 18 lat z uwagi na brak danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Nieotwarte torebki foliowe przechowywać w lodówce. Otwierać kopertę dopiero bezpośrednio przed użyciem kropli do oczu, bowiem niezużyty pojemniki z otwartej torebki należy wyrzucić po 28 dniach od pierwszego otwarcia torebki. Po otwarciu torebki foliowej przechowywać pojemniki jednodawkowe w oryginalnej torebce foliowej. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Bezpośrednio po użyciu wyrzucić jednorazowy otwarty pojemnik jednodawkowy razem z niezużytym roztworem. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zaczerwienie oczu. Często: swędzenie oka, podrażnienie oka, ból oka, suchość oka, nadwrażliwość na światło, niewyraźne widzenie, zmiany długości, grubości i ilości rzęs, zmiana barwy rzęs, uczucie ciała obcego w oku, zaczerwienie powiek, zmiana koloru skóry wokół oczu, zmiana koloru tęczówek, zmniejszona zdolność widzenia szczegółów, ból głowy. Niezbyt często: uczucie zmęczenia oczu, uczucie dyskomfortu w oku, zmienione odczucie w oku, obrzęk spojówek, stan zapalny powiek, grudki na spojówkach, alergiczny stan zapalny lub punkcikowe zapalenie powierzchni oka, oznaki stanu zapalnego wewnątrz oka, przebarwienia spojówek, nietypowy wzrost włosów na powiekach. Przez pewien czas po zakropleniu leku widzenie może być niewyraźne. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać żadnych narządzi czy maszyn do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, choroby nerek, wątroby, astmę, inne choroby oczu. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych, dostępny bez recepty. W przypadku, gdy stosujesz inne leki do oka, należy zachować co najmniej 5 minut przerwy między zakropleniem leku Taflotan i innego leku. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Kropli Taflotan nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Taflotan odpowiednik
Taflotan tańszy zamiennik
Taflotan czy działa
Taflotan opinia
Taflotan opinie
Taflotan ulotka
Taflotan skład
Taflotan dawkowanie
Taflotan przeciwwskazania
Taflotan cena
Taflotan zamienniki
Taflotan zamiennik
krople do oczu okulista ból oka nadciśnienie oczne krople na jaskrę leczenie jaskry jaskra otwartego kąta glaucoma
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Taflotan

Dodaj opinię o Taflotan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach