43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Tabcin Impakt

Tabcin Impakt, kapsułki elastyczne, 12 sztTabcin Impakt, kapsułki elastyczne, 12 szt
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BAYER OTC
Postać: kapsułki
Cena: 15.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Tabcin Impakt

Tabcin Impakt, kapsułki elastyczne, 12 szt

Tabcin Impakt to lek stosowany do leczenia objawów przeziębienia i grypy. 

Skład

Tabcin Impakt - 1 kaps. elastyczna zawiera 250 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 10 mg bromowodorku dekstrometorfanu i 6,25 mg bursztynianu doksylaminy.

Działanie:

Tabcin działa przeciw objawom przeziębienia i grypy. jest lekiem  o szerokim działaniu składników. Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, głównie poprzez zatrzymywanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Tabcin jest lekiem przeciwhistaminowym; koi objawy nieżytu nosa (np. katar, kichanie).

Wskazania:

Tabcin ma za zadanie łagodzić objawy przeziębienia i grypy z kaszlem, katarem, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok, uczuciem ogólnego rozbicia, kichaniem, drapaniem w gardle i bólem gardła, bólem głowy, gorączką.

Dawkowanie:

Dorośli: 

Zalecana dawka: 2 kapsulki raz dziennie, wieczorem przed snem. Nie nalezy zwiększać zalecanej dawki. Kapsułki trzeba połknąć, popijając niewielką ilością wody. Nie nalezy stosować dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Jednoczesne leczenie inhibitorami MAO i przez 2 tyg. po ich odstawieniu lub zydowudyną (AZT). Wrodzony niedobór G-6-PD. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Nie nalezy stosować u dzieci.

 

Środki ostrożności:

Ostrożnie nalezy stosować u osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych (rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli), w astmie i stanach z odksztuszaniem śluzowej wydzieliny, w uporczywym lub przewlekłym kaszlu u palaczy papierosów, u pacjentów z jaskrą, przerostem gruczołu krokowego, nadciśnieniem tętniczym, chorobą serca, nadczynnością tarczycy, cukrzycą. U pacjentów z niewydolnością wątroby (np. związanej z nadużywaniem alkoholu lub żółtaczką), niewydolnością nerek oraz w zespole Gilberta lek należy stosować ostrożnie.

Tabcin Impakt opinia
Tabcin Impakt opinie
Tabcin Impakt ulotka
Tabcin Impakt skład
Tabcin Impakt dawkowanie
Tabcin Impakt przeciwwskazania
Tabcin Impakt cena
Tabcin Impakt zamienniki
Tabcin Impakt zamiennik
Tabcin Impakt odpowiednik
Tabcin Impakt tańszy zamiennik
Tabcin Impakt czy działa
przeziębienie grypa coś na grypę leczenie grypy leczenie objawów grypy coś na przeziębienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Tabcin Impakt

Dodaj opinię o Tabcin Impakt

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach