45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Szczepionka NeisVac-C Baxter

Szczepionka NeisVac-C BaxterSzczepionka NeisVac-C Baxter
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 142.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1 dawka (0,5 ml) zawiesina do wstrzyknięć, 1 ampułko-strzykawka
Działanie: czynne uodpornienie przeciwko meningokokom
Ulotka:

Opis i skład produktu Szczepionka NeisVac-C Baxter

 

Szczepionka stosowana w celu czynnego uodparniania dzieci po ukończeniu 2 miesiąca życia, młodzieży i dorosłych przeciwko zakażeniom wywołanym przez Neisseria meningitidis grupy C. Szczepionka nie zabezpiecza przed zakażeniami wywołanymi przez meningokoki innych grup.

Dawkowanie:

Domięśniowo. U niemowląt najlepiej podawać w przednio-boczną część uda, a u starszych dzieci, młodzieży i dorosłych w mięsień naramienny. Szczepionkę należy podawać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka NeisVac-C nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje miejscowe (zaczerwienienie, wrażliwość na dotyk, ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia), bóle kończyn u starszych dzieci, ból głowy, płacz i drażliwość u niemowląt i dzieci raczkujących, wymioty, nudności, biegunka i utrata apetytu, gorączka, wymioty, nudności, bóle mięśni u dzieci starszych i dorosłych, bóle kończyn u dzieci. Reakcje nadwrażliwości (skurcz oskrzeli, obrzęk twarzy, wysypka, pokrzywka). Szczepionka stosowana zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancje czynne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą. Szczepionka NeisVac-C powinna być ostrożnie stosowana u osób z trombocytopenią lub zaburzeniami krzepnięcia ponieważ po podaniu domięśniowym szczepionki może u nich wystąpić krwawienie. Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne (obniżające odporność organizmu). Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty oraz o otrzymanych szczepieniach. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie jest zalecane stosowanie szczepionki w ciąży.

Szczepionka NeisVac-C Baxter zamienniki
Szczepionka NeisVac-C Baxter zamiennik
Szczepionka NeisVac-C Baxter odpowiednik
Szczepionka NeisVac-C Baxter tańszy zamiennik
Szczepionka NeisVac-C Baxter czy działa
Szczepionka NeisVac-C Baxter opinia
Szczepionka NeisVac-C Baxter opinie
Szczepionka NeisVac-C Baxter ulotka
Szczepionka NeisVac-C Baxter skład
Szczepionka NeisVac-C Baxter dawkowanie
Szczepionka NeisVac-C Baxter przeciwwskazania
Szczepionka NeisVac-C Baxter cena
szczepionka dla dzieci od 2 miesiąca życia czy warto szczepić dzieci zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych tężec szczepienia obowiązkowe posocznica u dzieci szczepionka przeciw zakażeniom Neisseria meningitidis grupy C moningokoki
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy z żeń-szeniem - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Szczepionka NeisVac-C Baxter

Dodaj opinię o Szczepionka NeisVac-C Baxter

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach