45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Szczepionka przeciw WZW-B Euvax

Szczepionka przeciw WZW-B EuvaxSzczepionka przeciw WZW-B Euvax
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 35.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mcg / 1ml, dorośli, 1 fiolka
Działanie: uodparnia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
Ulotka:

Opis i skład produktu Szczepionka przeciw WZW-B Euvax

 

Szczepionka jest stosowana dla uzyskania czynnej odporności przeciwko zakażeniu wirusem zapalenia wątroby typu B (WZW B). Szczepienie powinno także zabezpieczyć przed zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu D, ponieważ dochodzi do niego tylko podczas zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B.

Dawkowanie:

Domięśniowo (z wyjątkiem mięśnia pośladkowego). Wyjątkowo, pacjentom z małopłytkowością lub z zaburzeniami krzepnięcia krwi szczepionka może być podana podskórnie. Dawkę szczepionki ustala lekarz. Aby uzyskać optymalną ochronę przed zakażeniem konieczne jest podanie trzech dawek szczepionki według ustalonych schematów postępowania. Iniekcje mogą być wykonywane jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Tak jak w przypadku innych szczepionek, podanie powinno być odroczone w okresie ostrych chorób przebiegających z gorączką. Łagodne infekcje nie stanowią przeciwwskazania do podania szczepionki.

Możliwe skutki uboczne:

Często zaczerwienienie i bolesność w miejscu podania. Rzadziej obrzęk lub nieznaczne podwyższenie ciepłoty ciała (objawy te ustępują w ciągu 2 dni). Rzadko gorączka powyżej 38,8°C, złe samopoczucie, osłabienie, ból i zawroty głowy, nudności, wymioty, ból mięśni i stawów, wysypka skórna, przejściowe zwiększenie aktywności aminotransferaz. Niektóre z wymienionych działań niepożądanych mogą wpływać na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników szczepionki lub wystąpiły objawy nadwrażliwości po poprzedniej dawce. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosuje się jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Nie ustalono przeciwwskazań do szczepienia matek karmiących piersią.

Szczepionka przeciw WZW-B Euvax opinia
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax opinie
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax ulotka
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax skład
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax dawkowanie
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax przeciwwskazania
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax cena
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax zamienniki
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax zamiennik
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax odpowiednik
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax tańszy zamiennik
Szczepionka przeciw WZW-B Euvax czy działa
wzw a wzw b zółtaczka wszczepienna zapalenie wątroby typu D żółtaczka typu B żółtaczka typu A szczepionka na żółtaczkę typu B zapalenie wątroby typu B
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze oleje macadamia - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Szczepionka przeciw WZW-B Euvax

Dodaj opinię o Szczepionka przeciw WZW-B Euvax

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach