45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior

Szczepionka przeciw WZW-A Havrix JuniorSzczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Dostępne dawki: 720 j., 0,5 ml, 1 ampułko - strzykawka
Działanie: uodparnia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A
Ulotka:

Opis i skład produktu Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior

 

Szczepionka jest szczególnie zalecane u osób z grup zwiększonego ryzyka: osoby udające się na obszary o dużej częstości występowania WZW typu A, homoseksualiści, osoby chore na hemofilię, osoby narażone na częste zastrzyki, osoby często zmieniające partnerów seksualnych, ludzie kontaktujący się z osobami zakażonymi, osoby z przewlekłymi chorobami wątroby lub obciążone ryzykiem ich wystąpienia, populacje o dużej częstości występowania WZW typu A. Szczepienie przeciw WZW typu A jest także zalecane osobom o zwiększonym ryzyku zakażenia wirusem HAV ze względu na narażenie zawodowe (np. personel medyczny, osoby związane bezpośrednio z produkcją i dystrybucją żywności).

Dawkowanie:

Szczepionka Havrix Junior zalecana jest dla dzieci od 1 roku życia do 18 roku życia włącznie. Należy ją podawać domięśniowo, młodzieży i dzieciom - w mięsień naramienny, małym dzieciom - w przednio-boczną część uda.   Szczepionka Havrix Adult zalecana jest dla osób od 19 roku życia włącznie.Należy ją podawać domięśniowo, w mięsień naramienny.   Szczepionkę należy podawać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami. Pierwszą dawkę podaje się w dowolnie wybranym terminie. W celu uzyskania długotrwałej ochrony zalecane jest podanie drugiej dawki w dowolnym czasie pomiędzy 6 miesiącem, a 5 rokiem (ale najlepiej pomiędzy 6 a 12 miesiącem) od pierwszego szczepienia.   Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim.   Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Havrix nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ból, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, bóle głowy, złe samopoczucie, osłabienie, gorączka, ból brzucha, wymioty, nudności, utrata apetytu, bóle mięśni, bóle ramienia, bóle krzyża. Bardzo rzadko reakcja uczuleniowa. Niekiedy zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.   Szczepionka nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, neomycynę.   Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne (obniżające odporność organizmu). Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty oraz o otrzymanych szczepieniach.   Jeżeli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Szczepionka nie jest zalecana kobietom w ciąży i okresie karmienia piersią, jednak w przypadku decyzji o szczepieniu należy rozważyć stosunek ryzyka do korzyści.

Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior opinia
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior opinie
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior ulotka
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior skład
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior dawkowanie
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior przeciwwskazania
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior cena
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior zamienniki
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior zamiennik
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior odpowiednik
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior tańszy zamiennik
Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior czy działa
żółtaczka pokarmowa wzw a szczepienie przeciwko wzw a grupy ryzyka WZW A szczepionka dla homoseksualistów szczepionka dla chorych na hemofilię częsta zmiana partnerów seksualnych wirus HAV
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy z acerolą - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior

Dodaj opinię o Szczepionka przeciw WZW-A Havrix Junior

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach