45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana

Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana TetanaSzczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 13.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: zawiesina do wstrzykiwań, 5 ampułek 0,5ml, zawiesina do wstrzykiwań, 1 ampułka 0,5ml
Działanie: czynne uodpornienie przeciw tężcowi
Ulotka:

Opis i skład produktu Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana

 

Szczepionka stanowi czynne uodpornienie przeciw tężcowi dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Programu Szczepień Ochronnych, u kobiet w ciąży, nieszczepionych, a spodziewających się, że poród może się odbywać w warunkach niehigienicznych, w profilaktyce czynno-biernej tężca w przypadkach ran zanieczyszczonych i z dużym prawdopodobieństwem obecności Clostridium tetani. Szczepionka przeznaczona jest do szczepienia podstawowego i przypominającego.

Dawkowanie:

Głęboko podskórnie, według zaleceń lekarza.   Szczepienie powinno być poprzedone badaniem lekarskim i wywiadem na temat ogólnego stanu zdrowia szczepionego oraz wcześniej wykonanych i zanotowanych szczepień.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Odczyn ogólny: ból głowy, podwyższona temperatura ciała, dreszcze, nadmierne pocenie się, złe samopoczucie (obajwy te występują rzadko i zwykle ustępują po 24-48 godzinach). Odczyn miejscowy: zaczerwienie, bolesny obrzęk i swędzenie w miejscu wstrzyknięcia. Ponadto zaburzenia żołądka i jelit (objawy nadwrażliwości ze strony układu pokarmowego), zaburzenia krwi i układu chłonnego (trombocytopenia), zaburzenia układu nerwowego.   Szczepionka nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, ostre stany chorobowe przebiegające z gorączką (łagodne infekcje nie są przeciwwskazaniem do podania szczepionki), chorobę przewlekłą w fazie zaostrzenia ( w tych przypadkach szczepienie należy przełożyć aż do ustąpienia zaostrzenia choroby) lub jeśli po poprzednim podaniu szczepionki wystąpiła trombocytopenia lub objawy neurologiczne.   Gdy przyjmujesz leki wpływające na aktywność układu immunologicznego. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Szczepionka może być podana w ciąży, jeżeli jest takie wskazanie. Brak danych na temat podawania szczepionki w okresie karmienia piersią.

Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana opinia
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana opinie
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana ulotka
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana skład
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana dawkowanie
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana przeciwwskazania
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana cena
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana zamienniki
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana zamiennik
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana odpowiednik
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana tańszy zamiennik
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana czy działa
szczepienia obowiązkowe szczepionka przeciw tężcowi uśmiech sordoniczny Program Szczepień Ochronnych szczepionka po skaleczeniu zachowanie higieny podczas opatrywania ran zanieczyszczone rany Clostridium tetani tężec
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze peelingi do ciała - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana

Dodaj opinię o Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach