45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

ALLERGOVIT

ALLERGOVITALLERGOVIT
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Postać: -
Ulotka:

Opis i skład produktu ALLERGOVIT

ALLERGOVIT to szczepionka alergenowa, którą prowadzi się odczulanie (immunoterapię swoistą). W trakcie immunoterapii swoistej podaje się we wstrzyknięciach wzrastające dawki istotnego klinicznie alergenu wywołującego reakcję alergiczną u pacjenta do momentu osiągnięcia indywidualnej dawki maksymalnej, która jest później podawana jako dawka podtrzymująca. Leczenie ma na celu złagodzenie objawów klinicznych wywołanych ekspozycją na dany alergen i ograniczenie zapotrzebowania na leki objawowe.

Skład


ALLERGOVIT zawiera alergoidy pyłków roślin w postaci depot. Powstają one poprzez fizykochemiczną modyfikację alergenu. Skład produktu jest dobierany indywidualnie w zależności od spektrum uczulenia pacjenta. Nazwy poszczególnych alergoidów i ich udział procentowy są podane na opakowaniu.
Standaryzacja alergoidów jest prowadzona w TU ( jednostkach terapeutycznych ):
Stężenie A zawiera 1000 TU/ml
Stężenie B zawiera 10000 TU/ml
Preparat znajduje się w stanie zawiesiny i po wstrząśnięciu wykazuje wyraźne zmętnienie. W zależności od materiału wyjściowego i stężenia preparaty są różnorodnie i niekiedy intensywnie zabarwione. Substancje pomocnicze: glin 1mg, chlorek sodu 9,0mg, fenol 4,0mg, woda do wstrzykiwań do 1 ml.

Dawkowanie

Dawkowanie musi być dostosowane indywidualnie, podany poniżej schemat dawkowania służy tylko jako główne wytyczne i lekarz modyfikuje go odpowiednio do indywidualnego przebiegu terapii.
Schemat dawkowania:
Stężenie A (etykieta jasnoniebieska): 0,1; 0,2; 0,4; 0,8ml
Stężenie B (etykieta ciemnoniebieska): 0,15; 0,3; 0,6ml
Należy zwrócić uwagę na regularne zwiększanie dawki. Może ono nastąpić tylko wtedy, gdy ostatnia podana dawka była dobrze tolerowana. W innym wypadku dawki nie można zwiększać lub trzeba ją zredukować.

Działania niepożądane

Przy dokładnym przestrzeganiu odstępów pomiędzy wstrzykiwaniami i odpowiednio indywidualizowanym dawkowaniu alergiczne reakcje niepożądane występują rzadko i przebiegają łagodnie. Jednak trzeba się liczyć z możliwością reakcji miejscowych i/lub uogólnionych. W przypadku wystąpienia objawów nietolerancji w czasie wstrzyknięcia należy natychmiast przerwać podawanie preparatu. W pojedynczych przypadkach może wystąpić opóźniona reakcja miejscowa (obrzęk), która jest wyrazem odpowiedzi immunologicznej.

Przechowywanie

Należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować szczepionki po upływie terminu ważności. Przechowywać w temperaturze 2-8 oC (w lodówce). Nie zamrażać!

 


 

 

 

ALLERGOVIT zamienniki
ALLERGOVIT zamiennik
ALLERGOVIT odpowiednik
ALLERGOVIT tańszy zamiennik
ALLERGOVIT czy działa
ALLERGOVIT opinia
ALLERGOVIT opinie
ALLERGOVIT ulotka
ALLERGOVIT skład
ALLERGOVIT dawkowanie
ALLERGOVIT przeciwwskazania
ALLERGOVIT cena
szczepionka alergenowa odczulanie katar sienny zapalenie spojówek zapalenie błon śluzowych alergia leki na alergię
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze samoopalacze - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o ALLERGOVIT

Dodano: 11 Luty 2022
Autor: Emilia
Ocena:
Bardzo dobra szczepionka, teraz bardzo droga - ponad 1tys zł :((
Odpowiedź
Dodano: 09 Luty 2022
Autor: magda
Ocena:
szczepionka nie pomogla Poziom alergii na takim samym lub nawet wiekszym stopniu
Odpowiedź
Dodano: 24 Listopad 2015
Autor: marta
Ocena:
allergovit szczepionka pomogła mi zwalczyć alergie na trawy, odczulanie przyniosło dobry efekt zgodnie z opiniami, które wcześniej czytałam na forach.
Odpowiedź

Dodaj opinię o ALLERGOVIT

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach