45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Szczepiona przeciw WZWB Engerix

Szczepiona przeciw WZWB EngerixSzczepiona przeciw WZWB Engerix
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 64.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mcg / 1 ml, iniekcje, 1 fiolka
Działanie: uodparnia przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
Ulotka:

Opis i skład produktu Szczepiona przeciw WZWB Engerix

Lek jest wskazany jako szczepionka dla uzyskania czynnej odporności przeciwko zakażeniu wirusem zapalenia wątroby typu B (WZW B). Szczepienie powinno także zabezpieczyć przed zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu D, ponieważ dochodzi do niego tylko podczas zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B.

Dawkowanie:

Domięśniowo (z wyjątkiem mięśnia pośladkowego). Pacjentom z małopłytkowością lub z zaburzeniami krzepnięcia krwi szczepionka może być podana podskórnie. Dawkę szczepionki ustala lekarz. Aby uzyskać optymalną ochronę przed zakażeniem konieczne jest podanie trzech dawek szczepionki według ustalonych schematów postępowania.   Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim.   Iniekcje mogą być wykonywane jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Tak jak w przypadku innych szczepionek, podanie powinno być odroczone w okresie ostrych chorób przebiegających z gorączką. Łagodne infekcje nie stanowią przeciwwskazania do podania szczepionki.

Możliwe skutki uboczne:

Ból, zaczerwienienie i stwardnienie w miejscu podania. Rzadko uczucie zmęczenia, złe samopoczucie, gorączka, objawy grypopodobne, ból i zawroty głowy, zaburzenia czucia, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, nieprawidłowe wskaźniki czynności wątroby, bóle stawów i mięśni, wysypka, świąd, pokrzywka.   Niektóre z wymienionych działań niepożądanych mogą wpływać na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników szczepionki lub wystąpiły objawy nadwrażliwości po poprzedniej dawce.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosuje się jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Nie ustalono przeciwwskazań do szczepienia matek karmiących piersią.

Szczepiona przeciw WZWB Engerix opinia
Szczepiona przeciw WZWB Engerix opinie
Szczepiona przeciw WZWB Engerix ulotka
Szczepiona przeciw WZWB Engerix skład
Szczepiona przeciw WZWB Engerix dawkowanie
Szczepiona przeciw WZWB Engerix przeciwwskazania
Szczepiona przeciw WZWB Engerix cena
Szczepiona przeciw WZWB Engerix zamienniki
Szczepiona przeciw WZWB Engerix zamiennik
Szczepiona przeciw WZWB Engerix odpowiednik
Szczepiona przeciw WZWB Engerix tańszy zamiennik
Szczepiona przeciw WZWB Engerix czy działa
zapalenie wątroby typu B wzw b zapalenie wątroby typu D szczepionka na WZW wirus HBV żółtaczka typu B profilaktyka WZW B WZW D
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze tabletki na odchudzanie - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Szczepiona przeciw WZWB Engerix

Dodaj opinię o Szczepiona przeciw WZWB Engerix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach