41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Systen Conti

Systen ContiSysten Conti
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: system transdermalny
Cena: 42.02 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: plastry TTS, 50 mcg + 170 mcg / 24 h, 8 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Estradiolum + Norethisteroni acetas
Działanie: łagodzi objawy menopauzy
Ulotka:

Opis i skład produktu Systen Conti

 

Lek stanowi hormonalną terapię zastępczą przy występowaniu objawów niedoboru hormonów żeńskich spowodowanych przekwitaniem (menopauzą), takich jak uderzenia gorąca, pocenie się, zaburzenia snu, zmiany zanikowe narządów płciowych, zaburzenia psychiczne. Zapobiega osteoporozie i zmianom miażdżycowym.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy stosować w sposób ciągły, przyklejając plaster na skórę tułowia poniżej talii. Systemy transdermalne należy zmieniać co 3 lub 4 dni. Usunąć folię ochraniającą, po czym nakleić na czystą, suchą i nieuszkodzoną skórę. Miejsce, w którym przyklejany jest system transdermalny należy zmieniać.   Uwaga! Noszenie przyklejonego systemu transdermalnego przez okres dłuższy niż 4 dni lub pozostawanie przez jakikolwiek okres bez przyklejonego plastra zwiększa ryzyko wystąpienia nieregularnych krwawień lub plamień. W przypadku częściowego lub całkowitego odklejenia systemu transdermalnego przed planowaną jego zmianą, należy natychmiast przykleić nowy. Przy czym, należy zachować ten sam dzień zmiany plastra.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: krwawienia z macicy. Często: świąd, bolesność i obrzęki z podrażnienia w miejscu naklejenia plastra, nudności, zaburzenia czucia (parestezje), wzrost ciśnienia, zwiększenie masy ciała, bóle głowy, migrena, spadek popędu płciowego, bolesność piersi, bolesne miesiączkowanie, upławy. Niezbyt często: wysypka, nasilenie łuszczycy, zaburzenia nastroju, nadmierne owłosienie, drażliwość, bezsenność, nieprawidłowe wyniki prób wątrobowych, zespół napięcia przedmiesiączkowego, reakcje alergiczne. Rzadko: kontaktowe zapalenie skóry, zakrzepy i zatory, żylna choroba zatorowo-zakrzepowa.   Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, żylaki, nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, niedokrwistość sierpowatą, padaczkę, porfirię, nadmierny poziom tłuszczów we krwi, zakrzepowe zapalenie żył, nowotwory i/lub zaburzenia czynności wątroby, cukrzycę lub stany przedcukrzycowe, guzy w obrębie narządów rodnych lub sutka, krwawienia z dróg rodnych, których przyczyny jeszcze nie ustalono. Należy poinformować lekarza, jeżeli ktoś z rodziny chorował na nowotwory narządów rodnych lub sutka.   Gdy przyjmujesz leki nasenne, przeciwdrgawkowe, przeciwdepresyjne, meprobamat, fenylobutazon, preparaty zawierające dziurawiec, antybiotyki, leki przeciwgrzybicze. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. System transdermalany Systen Conti jest przeciwskazany do stosowania w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Systen Conti opinia
Systen Conti opinie
Systen Conti ulotka
Systen Conti skład
Systen Conti dawkowanie
Systen Conti przeciwwskazania
Systen Conti cena
Systen Conti zamienniki
Systen Conti zamiennik
Systen Conti odpowiednik
Systen Conti tańszy zamiennik
Systen Conti czy działa
przekwitanie hormonalna terapia zastępcza uderzenia gorąca zapobieganie osteoporozie zaburzenia snu zaburzenia psychiczne niedobór hormonów żeńskich menopazua menopauza pocenie się zmiany zanikowe narządów płciowych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Systen Conti

Dodano: 24 Listopad 2017
Autor: Mariela
Ocena:
System conti stosuje 5 lat mam 59 lat uważam że są super tylko nie wiem jak długo jeszcze mogę je stosować chciałam przerwać ale dolegliwości wróciły czy ktoś mógł by mi podpowiedzieć jak długo można je stosować z góry dziękuje mariela
Odpowiedź
Dodano: 02 Luty 2018
Autor: Magda
Mam 69 lat a HTZ stosuję od 39 roku życia. Początkowo kilka lat plastry 50 a później Systen Conti do dzisiaj. Czuję się bardzo dobrze i wyglądam młodo. Cytologia - jedynka. Mammografię wykonuję raz do roku. Podobnie jak Pani zastanawiam się kiedy przerwać? Bacznie obserwuję czy nie występują u mnie objawy uboczne opisane w ulotce ale jest ok. Pozdrawiam
Odpowiedź

Dodaj opinię o Systen Conti

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach