44 569 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Synacthen Depot

Synacthen DepotSynacthen Depot
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: wyrób medyczny
Producent: NOVARTIS CONSUMER
Postać: roztwór do wlewu roztwór do wstrzykiwań
Cena: 18.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Synacthen Depot

Synacthen Depot, 1 ampułka/1ml

Synacthen to lek, którego substancją czynną jest tetracosactide. Substancja zawarta w preparacie pobudza płat przysadki mózgowej do pobudzenia działania nory nadnerczy, które przestały wytwarzać kortyzol. Oprócz tego preparat stosuje się przy leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, przy przewlekłych chorobach skóry, do których zalicza się między innymi pęcherzycę czy złuszczające zapalenie skóry we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, a także przy chorobie Leśniowskiego-Crohna oraz przy zaostrzeniu się stwardnienia rozsianego i niektórych chorobach nowotworowych.

Skład:

substancja czynna: tetracosactide.

Działanie:

Lek jest preparatem o podłożu hormonalnym, działa podobnie jak hormon ACTH, który jest wytwarzany przez przysadkę mózgową i transportowany do kory nadnerczy. Reguluje poziom hormonów wydzielanych przez nadnercza, między innymi kortyzony, który hamuje procesy zapalne w organizmie. Lek największe działanie ma po 60 minutach od zastosowania.

Dawkowanie:

Lek jest w postaci ampułek przeznaczonych do iniekcji dożylnych lub wlewu. Zazwyczaj stosuje się dawkę dzienną 0,25mg, natomiast szczegółową dawkę ustala indywidualnie lekarz.

Przeciwwskazania:

Leku nie nalezy stosować w uczuleniu na tetracosactide lub ACTH, w ostrych psychozach, w chorobach infekcyjnych, które nie są jednocześnie leczone antybiotykami, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w niewydolności serca, w nadczynności hormonów męskich. Pacjenci cierpiący na cukrzycę, nadciśnienie krwi oraz choroby alergiczne powinni powiadomić o tym lekarza prze rozpoczeciem kuracji Synacthenem. Przed zastosowaniem leku nalezy bezwzględnie przeprowadzić 30-minutowy test uczuleniowy.

Działania niepożądane:

Jeśli lek stosuje się w celach diagnostycznych działania uboczne nie pojawiają się. Preparat może wywołać reakcje uczuleniowe, zwłaszcza u alergików. Reakcje te mogą pojawić się w 30 min od podania leku w postaci zaczerwienienia skóry oraz bólu w miejscu wstrzyknięcia, wysypki, astmy oraz bezdechu. >1/100 - Gromadzenie sodu oraz wody w ustroju. Wzrost ciśnienia krwi. Zmiany psychiczne. Zaburzenia hormonalne w razie długotrwałej terapii. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Przebarwienia skóry. Spadek stężenia potasu oraz wzrost stężenia cukru we krwi. Zgąbczenie kości. Zwiększona skłonność do infekcji. 1/1000 - Wstrząs alergiczny. Lokalne reakcje alergiczne. <1/1000 - Przejściowe powiększenie mięśnia sercowego u małych dzieci. Zmiany w obrazie krwi.

Ciąża i karmienie:

Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Przechowywanie:

Preparat należ przechowywać w temperaturze 2-8 stopni C w miejscu zaciemnionym

Synacthen Depot opinia
Synacthen Depot opinie
Synacthen Depot ulotka
Synacthen Depot skład
Synacthen Depot dawkowanie
Synacthen Depot przeciwwskazania
Synacthen Depot cena
Synacthen Depot zamienniki
Synacthen Depot zamiennik
Synacthen Depot odpowiednik
Synacthen Depot tańszy zamiennik
Synacthen Depot czy działa
tetracosactide hormony nadnerczy reumatyzm choroba leśniowskiego stwardnienie rozsiane pęcherzyca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Synacthen Depot

Dodano: 19 Grudzień 2015
Autor: Lucyna
Ocena:
Kupowałam Synacthen Depot dla mamy, która ma reumatyzm. Cena ampułki nie jest aż tak wysoka, a zabiegi były pomocne.
Odpowiedź
Dodano: 18 Kwiecień 2016
Autor: Anastasiia
Dzień dobry.gdzie Pani kupowała ten lek? Nie mogę znaleźć go w aptekach
Odpowiedź

Dodaj opinię o Synacthen Depot

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 569 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach