45 178 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Sylimarol 35 mg

Sylimarol 35 mgSylimarol 35 mg
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Suplement diety
Producent: HERBAPOL POZNAN
Postać: drażetki
Cena: 7.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Ulotka
Sylimarol 35 mg
front z politura
Sylimarol 35 mg
Sylimarol 35 mg

Opis i skład produktu Sylimarol 35 mg

Sylimarol 35 mg, drażetki, 35 mg, 60 szt

Sylimarol 35 mg to doskonały preparat stosowany wspomagająco w schorzeniach wątroby, w rekonwalescencji zarówno po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych takimi czynnikami toksycznymi jak alkohol, środki ochrony roślin jak również po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Dodatkowo działa wspomagająco we wszelkich zaburzeniach czynności oraz przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Skład

Substancjami czynnymi leku są:

50 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum DER 20-34:1, ekstrahent - metanol 90%).

Substancja pomocnicza dodana do wyciągu: benzoesan sodu.

Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: glukozę, skrobię ziemniaczaną, sacharozę, talk, magnezu stearynian, gumę arabską, mieszaninę wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295), indygotynę El32 oraz żółcień chinolinową E104.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom stabilizuje on błony komórek wątrobowychchroniących przed niekorzystnym działaniem wszelkich substancji toksycznych. Jako tradycyjny produkt leczniczy roślinny zaleca się do stosowania przede wszystkim w określonych wskazaniach, na które działanie wywiera wyłącznie dzięki jego długotrwałemu stosowaniu. Zalecany także wspomagająco we wszelkich stanach rekonwalescencji po uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi, a w tym alkohol, środki ochrony roślin oraz w niestrawności, a w tym wzdęcia, odbijania. doskonale sprawdza się także po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów, a jednocześnie wspomagająco w dolegliwościach, które występują po przebyciu ostrych, a także przewlekłych chorób wątroby.

Wskazania

Zaleca się przede wszystkim w przypadku występowania stanów rekonwalescencji zwlaszcza po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych różnymi czynnikami toksycznymi jak również po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Doskonale sprawdza się jako wspomagacz w zaburzeniach czynności, a także w przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia powinni przyjmować preparat 3 razy dziennie po 2 tabletki po jedzeniu lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Produkt swoim charakterem wymaga regularnego stosowania przez 4-tygodniowy okres w przypadku zatruć, bądź kuracji 6-miesięcznej w chronicznych przypadkach.

Dawkę można zwiększyć do 8 tabletek dziennie po konsultacji lekarskiej. Podczas terapii unikaj środków szkodliwych dla wątroby.

Przeciwwskazania:

Kiedy nie stosować leku Sylimarol 35 mg

Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny Compositae/Asteraceae.

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Sylimarol 35 mg może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Uwagi:

W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki w trakcie przyjmowania (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto białek oczu) należy bezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Lek nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć.

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia, w czasie ciąży, a także w trakcie karmienia piersią.

Stosowanie preparatu nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

W przypadku stwierdzenia nietolerancji na niektóre cukry należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego produktu.

Preparat należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 

 

Sylimarol 35 mg opinia
Sylimarol 35 mg opinie
Sylimarol 35 mg ulotka
Sylimarol 35 mg skład
Sylimarol 35 mg dawkowanie
Sylimarol 35 mg przeciwwskazania
Sylimarol 35 mg cena
Sylimarol 35 mg zamienniki
Sylimarol 35 mg zamiennik
Sylimarol 35 mg odpowiednik
Sylimarol 35 mg tańszy zamiennik
Sylimarol 35 mg czy działa
wątroba i drogi żółciowe uszkodzenie regeneracja wątroby stany zapalne wątroby ciężkostrawe potrawy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Sylimarol 35 mg

Dodano: 20 Maj 2016
Autor: Natka
Ocena:
Stosowałam sylimarol działanie ma dobre, cena niska, nie płaci się za firmę.
Odpowiedź
Dodano: 23 Luty 2016
Autor: Aneta, 41
Ocena:
Przed spotkaniami rodzinnymi gdzie wiadomo że będzie się jadło stosuję wspomagająco sylimarol bo działanie jeszcze mnie nie zawiodło. Robie sobie pare dni wczesniej taką kuracje, po uroczystości także i nie mam problemów.
Odpowiedź
Dodano: 17 Październik 2015
Autor: Leon
Ocena:
Jak dla mnie czy sylimarol czy heparegen nie są pomocne na moje dolegliwości wątrobowe. Oba leki dają słabe rezultaty.
Odpowiedź
Dodano: 19 Wrzesień 2015
Autor: Wiktor/Toruń/
Ocena:
Lek zalecił mi lekarz na chorą wątrobę. Stosuję od miesiąca, ale trudno mi stwierdzić, czy drażetki pomagają skutecznie.
Odpowiedź
Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Martynika
Ocena:
Substancja ogólnie super, ale taniej kupić sobie nasionka i jeść.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Sylimarol 35 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 178 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach