45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sumamed

SumamedSumamed
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane granulat do przygotowania syropu
Cena: 20.55 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: forte, (200 mg / 5 ml), granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, 20ml, tabletki, 125 mg, 6 szt, kapsułki, 250 mg, 6 szt, tabletki powlekane, 500 mg, 2 szt, tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt, tabletki powlekane, 500 mg, 6 szt, (100 mg / 5 ml), granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, 20ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Azithromycinum
Działanie: przeciwbakteryjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Sumamed

 

Lek stosowany w zakażeniach dolnych dróg oddechowych, paciorkowcowe zapalenie gardła, ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zapalenie cewki moczowej i szyjki macicy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat podaje się co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane mają zwykle łagodny i przemijający charakter. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności i wymioty, biegunka, bóle brzucha i wzdęcia). Może też wystąpić wysypka skórna. Czasami po zastosowaniu leku dochodzi do odwracalnego zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych, których poziom powraca do normy po kilku tygodniach od zakończenia kuracji azytromycną. Ponadto w przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki makrolidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy. Leki zobojętniające kwas solny zmniejszają wchłanianie azytromycyny. Dlatego zalecany jest co najmniej 2 godzinny odstęp między stosowaniem preparatu Sumamed i leków zobojętniających.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

Sumamed odpowiednik
Sumamed tańszy zamiennik
Sumamed czy działa
Sumamed opinia
Sumamed opinie
Sumamed ulotka
Sumamed skład
Sumamed dawkowanie
Sumamed cena
Sumamed przeciwwskazania
Sumamed zamienniki
Sumamed zamiennik
zapalenie cewki moczowej zapalenie migdałków paciorkowcowe zapalenie gardła zakażenie dolnych dróg oddechowych zapalenie szyjki macicy paciorkowcowe zakażenia skóry zakażenie skóry i tkanek miękkich ostre zapalenie ucha środkowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Sumamed

Dodaj opinię o Sumamed

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach