43 019 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 812 produktów w 204 kategoriach

Clemastinum

ClemastinumClemastinum
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań tabletki
Cena: 6.19 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Hasco, (1 mg / 10 ml), syrop, 100 ml, syrop, (1 mg / 10 ml), (Polfa W-wa), 100 ml, tabletki, 1 mg, (Polfa W-wa), 30 szt, iniekcje, 2 mg / 2 ml, 5 ampułek, syrop, (0,5 mg / 5 ml), 100 ml, tabletki, 1 mg, (Hasco), 30 szt
Działanie: przeciwalergiczne
Ulotka: Ulotka
Clemastinum

Opis i skład produktu Clemastinum

Lek na receptę. Tabletki i syrop zalecane w leczeniu nieżytu nosa o podłożu alergicznym ( katar, świąd, łzawienie, kichanie), w łagodzeniu objawów alergii skórnej (wyprysk atopowy, świąd, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, kontaktowe zapalenie skóry). Roztwór przeznaczony do wstrzykiwania w leczeniu wspomagającym wstrząs anafilaktyczny oraz obrzęk naczynioruchowy, zapobiegawczo przed zabiegiem, który może wywołać uwolnienie histaminy, np. przed podaniem środka kontrastowego.

Dawkowanie:

Tabletki i syrop - doustnie. Roztwór do wstrzykiwań - dożylnie lub domięśniowo. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz. Podczas stosowania nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Senność, spowolnienie psychoruchowe, zaburzenia koncentracji, zawroty i ból głowy, zmęczenie, nudności, wymioty, biegunka lub zaparcie, trudności w oddawaniu moczu, suchość błony śluzowej jamy ustnej, skurcz oskrzeli, zagęszczenie wydzieliny drzewa oskrzelowego, zaburzenia widzenia, nadwrażliwość na światło, osutka, rumień. 

Poinformuj lekarza:

Gdy przymujesz leki z grupy inhibitorów MAO (monoaminooksygenazy), leki nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, przeciwparkinsonowskie. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosuje się jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Clemastinum dawkowanie
Clemastinum przeciwwskazania
Clemastinum zamienniki
Clemastinum zamiennik
Clemastinum odpowiednik
Clemastinum tańszy zamiennik
Clemastinum czy działa
Clemastinum opinie
Clemastinum opinia
Clemastinum skład
Clemastinum ulotka
Clemastinum cena
kichanie alergiczne tabletki na katar alergiczny katar wstrząs anafilaktyczny swędzenie skóry leczenie objawów alergii alergia skórna leczenie wstrząsu anafilaktycznego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Clemastinum

Dodano: 20 Maj 2015
Autor: Zadowolona Alergiczka
Ocena:
Po tym jak przez dłuższy czas leczyłam swój alergiczny katar sama udałam sie do lekarza i ten przepisał .mi Clemastinum. Tabletki okazały sie w aptece bardzo tanie a pomogły nie tylko złagodzić skutki kataru ale i swędzenie wieczorne oczu i ich łzawienie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Clemastinum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 019 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 812 produktów w 204 kategoriach