41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Spirokast

SpirokastSpirokast
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki do żucia tabletki powlekane
Cena: 12.27 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki do rozgryzania i żucia, 5 mg, 28 szt
Działanie: przeciwastmatyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Spirokast

 

Lek stosowany w leczeniu astmy. Lek może być stosowany u osób, u których objawy astmy nie są wystarczająco kontrolowane przez przyjmowane leki i którzy wymagają dodatkowej terapii. Lek pomaga w zapobieganiu objawom astmy wywołanym przez wysiłek fizyczny.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować wieczorem. Tabletki do żucia stosować 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po nim. Tabletki powlekane niezależnie od posiłku.   Uwaga! Preparat nie jest przeznaczony do leczenia nagłych napadów duszności.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Należy przyjmować wszystkie leki przeciwko astmie przepisane przez lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Ból głowy, ból brzucha, zakażenia górnych dróg oddechowych, zwiększona skłonność do krwawień, reakcje alergiczne, zmiany zachowania i nastroju, zawroty głowy, senność, mrowienia, drętwienia, drgawki, kołatanie serca, krwawienie z nosa, biegunka, suchość w jamie ustnej, niestrawność, nudności, wymioty, stany zapalne wątroby, powstawanie siniaków, świąd, tkliwe, czerwone guzki pod skórą, ból stawów lub mięśni, kurcze mięśni, zmęczenie, złe samopoczucie, obrzęki, gorączka.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien upośledzać sprawność psychomotorycznej. Jednak indywidualna reakcja na lek może być różna. Pewne działania niepożądane (np. senność), które rzadko występują mogą u niektórych pacjentów wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, fenyloketonurię (lek Spirokast 4 mg, 5 mg zawiera źródło fenyloalaniny), nietolerancję niektórych cukrów (lek Spirokast 10mg zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz fenytoinę, fenobarbital, ryfampicynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży. Brak wystarczających danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w ciąży. Preparat nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba że istnieje wyraźne wskazanie.

Spirokast opinia
Spirokast opinie
Spirokast ulotka
Spirokast skład
Spirokast dawkowanie
Spirokast przeciwwskazania
Spirokast cena
Spirokast zamienniki
Spirokast zamiennik
Spirokast odpowiednik
Spirokast tańszy zamiennik
Spirokast czy działa
alergia astma płytki oddech trudności w oddychaniu duszności lek na astmę leczenie astmy oskrzelowej astma po wysiłku
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Spirokast

Dodaj opinię o Spirokast

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach