40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Spedifen 400

Spedifen 400, 12 sztukSpedifen 400, 12 sztuk
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Postać: tabletki
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii ból głowy

Opis i skład produktu Spedifen 400

Spedifen 400, 12 sztuk

Spedifen 400 to tabletki na różnego rodzaju bóle:  bóle zębów, stany po zabiegach stomatologicznych; bóle głowy; stany gorączkowe różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych); pierwotne bolesne miesiączkowanie.

Skład

1 tabl. powl. zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci soli z argininą. Lek zawiera sacharozę i sód (82,7 mg/1 tabl.).

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dzięki hamowaniu cyklooksygenazy prostaglandynowej.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ w wywiadzie (np. stany spastyczne oskrzeli, astma, nieżyt nosa lub pokrzywka). Przebyte epizody krwawień z przewodu pokarmowego perforacja przewodu pokarmowego, związane z przyjmowaniem NLPZ. Czynna lub w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie (dwa lub większa liczba osobnych epizodów). Inne czynne krwawienia, takie jak krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego oraz krwawienia w przebiegu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Ciężka niewydolność nerek, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność serca. Skaza krwotoczna. III trymestr ciąży. Nie stosować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym oraz z innymi NLPZ, w tym inhibitorami COX-2.

Dawkowanie

Preparat należy przyjmować doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka, w razie konieczności 1 tabletka co 6 godzin; dawka maksymalna to 3 tabletki w ciągu dnia. Jeżeli konieczne jest stosowanie leku dłużej niż 3 dni lub gdy stan pacjenta pogarsza się, należy skontaktować się z lekarzem. U pacjentów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, wątroby lub układu krążenia, dawki należy ustalić indywidualnie.

Środki ostrożności

Należy zachować ostrożność u pacjentów w podeszłym wieku, z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy w wywiadzie (zwłaszcza jeśli występowały powikłania w postaci krwotoku lub perforacji), ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony układu pokarmowego. Ponadto należy zachować ostrożność u pacjentów przyjmujących równocześnie leki, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia owrzodzenia przewodu pokarmowego lub krwawienia (doustne kortykosteroidy, antykoagulanty - warfaryna, wybiórcze inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub leki przeciwpłytkowe np. kwas acetylosalicylowy). Lek należy odstawić jeśli wystąpi krwawienie lub owrzodzenie przewodu pokarmowego oraz w razie pojawienie się pierwszych objawów wysypki skórnej, uszkodzenia błony śluzowej lub innych objawów nadwrażliwości. Należy zachować ostrożność u pacjentów z zaburzeniami przewodu pokarmowego, szczególnie z wrzodziejącym zapaleniem jelit lub chorobą Crohna (ryzyko nasilenia objawów choroby); z nadciśnieniem tętniczym lub występującą łagodną do umiarkowanej zastoinową niewydolnością serca (ryzyko zatrzymania płynów i obrzęku); z zaburzeniami krzepnięcia; z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby; z rozpoznaną astmą oskrzelową, innymi stanami spastycznymi oskrzeli lub występującą skłonnością do reakcji alergicznych (zwiększone ryzyko wystąpienia skurczu oskrzeli); z toczniem rumieniowatym układowym i mieszaną chorobą tkanki łącznej. Ibuprofen może maskować objawy infekcji. Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci poniżej 12 lat (dawka większa niż zalecana dawka w tej grupie wiekowej). Lek zawiera sacharozę - nie stosować u pacjentów z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Ponadto lek zawiera sód (82,7 mg/1 tabl.), co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z ograniczeniem spożycia soli w diecie.

Leku nie należy stosować w I i II trymestrze ciąży, chyba, że w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

 

 

Spedifen 400 opinia
Spedifen 400 opinie
Spedifen 400 ulotka
Spedifen 400 skład
Spedifen 400 dawkowanie
Spedifen 400 przeciwwskazania
Spedifen 400 cena
Spedifen 400 zamienniki
Spedifen 400 zamiennik
Spedifen 400 odpowiednik
Spedifen 400 tańszy zamiennik
Spedifen 400 czy działa
leki przeciwbólowe leki na ból zębów leki na ból głowy leki na gorączkę bóle przeciwzapalne lek na bóle miesiączkowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Spedifen 400

Dodano: 12 Lipiec 2017
Autor: andrzej
Ocena:
mi osobiście ten lek na moje bóle głowy nie bardzo pomaga więc nie polecam
Odpowiedź

Dodaj opinię o Spedifen 400

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach