45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sorbifer Durules

Sorbifer DurulesSorbifer Durules
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 26.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 50 szt., tabletki o przedłużonym uwalnianiu, import równoległy, 50 szt, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt.
Działanie: uzupełnia niedobory żelaza
Ulotka:

Opis i skład produktu Sorbifer Durules

 

Lek stosowany w stanach niedoboru żelaza, niedokrwistości pokrwotocznej. U dzieci w okresie skoku pokwitaniowego, kobiety ciężarne i karmiące, osoby w podeszłym wieku, dawcy krwi.

Dawkowanie:

Doutnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek podaje się na 30 minut przed posiłkiem z 1/2 szklanki wody (tabletek nie należy rozgryzać). Średni czas leczenia jawnej niedokrwistości z niedoboru żelaza wynosi 3-6 miesięcy. Podczas leczenia należy okresowo kontrolować obraz krwi. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych, także dzieci, kobiet karmiących piersią i kobiet w ciąży. Uwaga! Wchłanianie żelaza może być zmniejszone przy jednoczesnym spożywaniu herbaty, kawy, jajek, porduktów mlecznych, chleba razowego, płatków zbożowych oraz pokarmów bogatych w błonnik.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy nudności, biegunka lub zaparcia, bóle brzucha, zawroty głowy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na któryklowiek ze składników preparatu, zwężenie przełyku i/lub inne zmiany utrudniające pasaż w przewodzie pokarmowym, choroby przebiegające z nadmiernym gromadzeniem żelaza w tkankach, wielokrotne przetoczenia krwi. Gdy przyjmujesz tetracykliny, fluorochinolony, leki zobojętniające sok żołądkowy (związki glinu i magnezu), hormony tarczycy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowny w okresie ciąży i karmienia piersią.

Sorbifer Durules zamienniki
Sorbifer Durules zamiennik
Sorbifer Durules odpowiednik
Sorbifer Durules tańszy zamiennik
Sorbifer Durules czy działa
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. opinia
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. opinie
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. ulotka
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. skład
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. dawkowanie
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. przeciwwskazania
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. cena
żelazo dla dawców krwi niski poziom żelaza we krwi niedobór żelaza niedokrwistość pokrwotoczna uzupełnienie żelaza żelazo dla dzieci w okresie skoku pokwitaniowego żelazo w czasie ciąży i karmienia żelazo dla starszych
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy ze spiruliną - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Sorbifer Durules

Dodaj opinię o Sorbifer Durules

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach