44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Sorbifer Durules

Sorbifer DurulesSorbifer Durules
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 26.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 50 szt., tabletki o przedłużonym uwalnianiu, import równoległy, 50 szt, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt.
Działanie: uzupełnia niedobory żelaza
Ulotka:

Opis i skład produktu Sorbifer Durules

 

Lek stosowany w stanach niedoboru żelaza, niedokrwistości pokrwotocznej. U dzieci w okresie skoku pokwitaniowego, kobiety ciężarne i karmiące, osoby w podeszłym wieku, dawcy krwi.

Dawkowanie:

Doutnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek podaje się na 30 minut przed posiłkiem z 1/2 szklanki wody (tabletek nie należy rozgryzać). Średni czas leczenia jawnej niedokrwistości z niedoboru żelaza wynosi 3-6 miesięcy. Podczas leczenia należy okresowo kontrolować obraz krwi. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych, także dzieci, kobiet karmiących piersią i kobiet w ciąży. Uwaga! Wchłanianie żelaza może być zmniejszone przy jednoczesnym spożywaniu herbaty, kawy, jajek, porduktów mlecznych, chleba razowego, płatków zbożowych oraz pokarmów bogatych w błonnik.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy nudności, biegunka lub zaparcia, bóle brzucha, zawroty głowy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na któryklowiek ze składników preparatu, zwężenie przełyku i/lub inne zmiany utrudniające pasaż w przewodzie pokarmowym, choroby przebiegające z nadmiernym gromadzeniem żelaza w tkankach, wielokrotne przetoczenia krwi. Gdy przyjmujesz tetracykliny, fluorochinolony, leki zobojętniające sok żołądkowy (związki glinu i magnezu), hormony tarczycy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowny w okresie ciąży i karmienia piersią.

Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. opinia
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. opinie
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. ulotka
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. skład
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. dawkowanie
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. przeciwwskazania
Sorbifer Durules, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (import równoległy), 50 szt. cena
Sorbifer Durules zamienniki
Sorbifer Durules zamiennik
Sorbifer Durules odpowiednik
Sorbifer Durules tańszy zamiennik
Sorbifer Durules czy działa
niedobór żelaza niedokrwistość pokrwotoczna uzupełnienie żelaza żelazo dla dzieci w okresie skoku pokwitaniowego żelazo w czasie ciąży i karmienia żelazo dla starszych żelazo dla dawców krwi niski poziom żelaza we krwi
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Sorbifer Durules

Dodaj opinię o Sorbifer Durules

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach