45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Solpadeine Tablets

Solpadeine TabletsSolpadeine Tablets
(6 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: SMITHKLINE BEECHAM - OTC
Postać: tabletki musujące
Cena: 7.80 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Solpadeine Tablets

Solpadeine Tablets, tabletki musujące, 12 szt

Solpadeine Tablets to preparat zawierający w swoim składzie skojarzone 3 substancje czynne: paracetamol, kofeinę i kodeinę, dzięki czemu zapewnia silne i skuteczne działanie.

Skład

(1 tabletka): paracetamol 500 mg, fosforan kodeiny 8 mg, kofeina 30 mg, substancje pomocnicze: sorbitol proszek, sacharyna sodowa, wodorowęglan sodu, powidon, laurylosiarczan sodu, dimetykon, kwas cytrynowy bezwodny, węglan sodu bezwodny.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom wykazuje on działanie przeciwbólwe przeciwgorączkowe, a także przeciwkaszlowe.

Wskazania

Zaleca się w szczególności w przypadku występowania bólów głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólów zębów, nerwobólów, bólów reumatycznych, bólów gardła, a także z powodzeniem w objawach grypy i przeziębienia, czy gorączce.

Dawkowanie

Powyżej 12 roku życia należy podawać doustnie, maksymalnie 2 kapsułki, do 4 razy na dzień. Nie częściej niż co 6 godzin, nie więcej niż 8 kapsułek. Stosować najniższe skuteczne dawki przez możliwie najkrótszy okres. Nie należy stosować preparatu z innymi lekami zawierającymi paracetamol, kodeinę lub kofeinę. W przypadku młodzieży poniżej 18 roku życia dawkę należy uzależnić od wagi schematem:

0,5-1 mg/kg w przeliczeniu na kodeinę. 

Przeciwwskazania:

Lek Solpadeine jest przeciwwskazany u osób z nadwrażliwością na paracetamol, kofeinę, kodeinę, inne opioidowe leki przeciwbólowe lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Innymi przeciwwskazaniami do stosowania leku są:

 • choroba alkoholowa,
 • niewydolność oddechowa,
 • astma oskrzelowa,
 • ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
 • przyjmowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.

Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat oraz dzieciom i młodzieży (w wieku 0 do 18 lat) poddawanych zabiegowi usunięcia migdałka podniebiennego (tonsilektomia) i (lub) gardłowego (adenoidektomia) w ramach leczenia zespołu obturacyjnego bezdechu śródsennego ze względu na zwiększone ryzyko ciężkich i zagrażających życiu działań niepożądanych.

Produkty zawierające kodeinę są przeciwwskazane u kobiet karmiących piersią.

Leku nie należy podawać pacjentom, o których wiadomo, że mają bardzo szybki metabolizm z udziałem enzymu CYP2D6.

Produktu nie należy stosować u pacjentów uzależnionych od opioidów.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek Solpadeine może powodować działania niepożądane.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:

•    ostrego bólu brzucha, nudności I wymiotów u osób, które mają usunięty woreczek żółciowy, co może być objawem ostrego zapalenia trzustki (częstość nieznana),

•    reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,

•    wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej,

•    problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych,

•    sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,

•    zaburzeń czynności wątroby objawiających się wystąpieniem nudności, nagłego spadku masy ciała, utraty apetytu, zażółcenia skóry i białek oczu,

•    objawów uzależnienia t.j. niepokoju i rozdrażnienia oraz odczuwania potrzeby ciągłego stosowania leku i zwiększania dawki po zaprzestaniu długotrwałego regularnego stosowania leku (częstość nieznana).

Powyższe działania niepożądane występują bardzo rzadko (rzadziej niż u Ina 10 000 pacjentów), o ile nie zaznaczono inaczej.

Ponadto stosowanie leku Solpadeine może spowodować wystąpienie (częstość nieznana):

•    nerwowości,

•    zawrotów głowy,

•    niestrawności,

•    suchości w jamie ustnej,

•    senności,

•    świądu,

•    potliwości.

Spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może powodować uczucie napięcia, rozdrażnienia, bezsenność, lęk, bóle głowy, zaburzenia żołądka i jelit, nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca.

W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

W przypadku przyjmowania następujących leków:

 • metoklopramidu,
 • domperidonu,
 • cholestyraminy,
 • leków przeciwzakrzepowych w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego,
 • leków nasennych,
 • przeciwpadaczkowych,
 • przeciwgruźliczych,
 • inhibitorów MAO,
 • estrogenów i progesteronu,
 • soli litu,
 • a także niestereoidowych leków przeciwzapalnych,

przed przyjęciem Solpadeine należy skonsultować ten fakt z lekarzem.

Kodeina swoim działaniem nasila hamujące działanie na ośrodek oddechowy innych opioidowych leków przeciwbólowych, zaś jednoczesne stosowanie z lekami cholinolitycznymi powoduje niedrożność porażenną jelit.

 

 

Solpadeine Tablets opinia
Solpadeine Tablets opinie
Solpadeine Tablets ulotka
Solpadeine Tablets skład
Solpadeine Tablets dawkowanie
Solpadeine Tablets przeciwwskazania
Solpadeine Tablets cena
Solpadeine Tablets zamienniki
Solpadeine Tablets zamiennik
Solpadeine Tablets odpowiednik
Solpadeine Tablets tańszy zamiennik
Solpadeine Tablets czy działa
bóle menstruacyjne na ból brzucha bóle miesiączkowe grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów na ból zębów na migrenę ból głowy
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kosmetyki na cellulit - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Solpadeine Tablets

Dodano: 24 Maj 2016
Autor: ania
Ocena:
jestem migrenowa, czasem boli mnie głowa i tylko te tabletki mi pomagają :) są najlepsze na ból głowy, czasem wystarczy tylko pół tabletki i działa :)
Odpowiedź
Dodano: 10 Marzec 2016
Autor: Iga
Ocena:
Wypróbowałam solpadeine tabletki, niestety są dla mnie nieodpowiednie ze względu na kofeinę, działanie może byłoby dobre gdyby nie ona, bo dostałam jeszcze większego bólu głowy, mój mąż stosował i był zadowolony.
Odpowiedź
Dodano: 18 Luty 2016
Autor: Edyta
Ocena:
Borykam się z silnymi migrenowymi bólami głowy. Solpadeine zażyta 2-3-krotnie w podwójnej dawce z reguły pomaga,ale w moim przypadku ma dość nieprzyjemne skutki uboczne. Bardzo boli mnie po niej żołądek, powoduje paskudny rozpierający ból i silne mdłości. Także w moim przypadku zamieniam jeden ból na drugi.
Odpowiedź
Dodano: 06 Maj 2015
Autor: Magdalena
Ocena:
mam silne bóle głowy od wielu lat, wypróbowałam wiele leków przeciwbólowych (wszystkie dost. bez recepty i parę na receptę) i szczerze - na bole glowy solpadeine jest najlepsze. Po pierwsze działa szybciej od innych leków (pewnie dlatego, że nie trzeba czekać, aż się rozpuści w żołądku, bo pije się rozpuszczone w wodzie), po drugie - w saszetce są dwie tabletki, na średni ból można wziąć jedną, ale na duży lepiej obie naraz i wtedy mam 100% pewności, że pomoże. Dziwię się negatywnym komentarzom powyżej, ale może one brały po 1 tabletce, albo może ktos z konkurencji je pisał.. Sama zbyt dlugo meczyłam się z niesutecznymi lekami, dlatego czuje się w obowiazku polecic ten lek tym, ktorzy tez cierpią z powodu slnych bolow glowy.
Odpowiedź
Dodano: 27 Kwiecień 2015
Autor: Merkalka
Ocena:
Na słaby ból głowy, czy zęba to pomoże, ale jak głowa pęka, to nawet nie ma co brać, bo jest to zbyt słaby produkt, może i cena niska jak za 12 sztuk tabletek musujących, ale co z tego jak nie radzi sobie z silniejszym bólem, lepiej od razu zainwestować w sprawdzony lek, który przynosi ulgę po użyciu i pomaga na wszystkie bóle
Odpowiedź
Dodano: 08 Kwiecień 2015
Autor: Klaudia78
Ocena:
kupiłam ostatnio te tabletki w aptece, bo lubię postać musującą preparatu, niezły smak, ale na moje bóle głowy to zbyt mało silny lek, bo tylko po części przynosi mi ukojenie i mniejszy ból
Odpowiedź

Dodaj opinię o Solpadeine Tablets

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach