45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Solpadeine Capsules

Solpadeine CapsulesSolpadeine Capsules
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: SMITHKLINE BEECHAM - OTC
Postać: kapsułki
Cena: 8.38 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Solpadeine Capsules

Solpadeine Capsules, kapsułki, 12 szt

Solpadeine Capsules to preparat zawierający w swoim składzie skojarzone 3 substancje czynne: paracetamol, kofeinę i kodeinę, dzięki czemu zapewnia silne i skuteczne działanie.

Skład

(1 kapsułka): paracetamol 500 mg, fosforan kodeiny 8 mg, kofeina 30 mg, substancje pomocnicze: stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, część dolna otoczki kapsułki: dwutlenek tytanu, żelatyna, górna część kapsułki: erytrozyna (E127), błęki patentowy V (E131), żółcień chinolowa (E104), dwutlenek tytanu (E171), żelatyna; nadruk: szelak 1963, IMS 75OP, woda oczyszona, lecytyna sojowa, 2-etoksyetanol, dimetylopolisyloksan, żelaza tlenek czarny (E172).

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom wykazuje on działanie przeciwbólwe, przeciwgorączkowe, a także przeciwkaszlowe.

Wskazania

Zaleca się w szczególności w przypadku występowania bólów głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólów zębów, nerwobólów, bólów reumatycznych, bólów gardła, a także z powodzeniem w objawach grypy i przeziębienia, czy gorączce.

Dawkowanie

Powyżej 12 roku życia należy podawać doustnie, maksymalnie 2 kapsułki, do 4 razy na dzień. Nie częściej niż co 4 godziny, nie więcej niż 8 kapsułek.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na kodeinę, paracetamol, kofeine lub którykolwiek ze składników leku; choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby i nerek, niewydolność oddechowa, astma oskrzelowa, przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) - leki stosowane w depresji i w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie podawać leku dzieciom poniżej 12 roku życia. nie stosować leku w ciąży i podczas karmienia piersią. Nie stosować u pacjentów uzależnionych od opioidów.

Działania niepożądane:

reakcje alergiczne np. wysypka skórna. Mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, ponadto uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka, po przedawkowaniu - zaburzenia czynności wątroby i nerek. Bardzo rzadko może wystąpić trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Po zastosowaniu kodeiny może wystąpić uspokojenie, euforia, zaburzenia nastroju, zwężenie źrenic, zatrzymanie moczu, reakcje nadwrażliwości, zaparcia, nudności, wymioty, senność, zawroty głowy, skurcz oskrzeli, zahamowanie ośrodka oddechowego, ostry ból brzucha z cachami bólu charakterystycznego dla schorzeń dróg żółciowych lub trzustki.

Uwagi:

W przypadku przyjmowania następujących leków:

 • metoklopramidu,
 • domperidonu,
 • cholestyraminy,
 • leków przeciwzakrzepowych w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego,
 • leków nasennych,
 • przeciwpadaczkowych,
 • przeciwgruźliczych,
 • inhibitorów MAO,
 • estrogenów i progesteronu,
 • soli litu,
 • a także niestereoidowych leków przeciwzapalnych,

przed przyjęciem Solpadeine należy skonsultować ten fakt z lekarzem.

Kodeina swoim działaniem nasila hamujące działanie na ośrodek oddechowy innych opioidowych leków przeciwbólowych, zaś jednoczesne stosowanie z lekami cholinolitycznymi powoduje niedrożność porażenną jelit.

 

 

Solpadeine Capsules opinia
Solpadeine Capsules opinie
Solpadeine Capsules ulotka
Solpadeine Capsules skład
Solpadeine Capsules dawkowanie
Solpadeine Capsules przeciwwskazania
Solpadeine Capsules cena
Solpadeine Capsules zamienniki
Solpadeine Capsules zamiennik
Solpadeine Capsules odpowiednik
Solpadeine Capsules tańszy zamiennik
Solpadeine Capsules czy działa
ból głowy bóle mięśniowe bóle stawów reumatoidalne zapalenie stawów zwyrodnienie stawów przeciwgorączkowe na gorączke temperatura wysoka tempertura ból brzucha okres ciąża bóle menstruacyjne
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kosmetyki dla noworodków i niemowląt - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Solpadeine Capsules

Dodano: 29 Sierpień 2015
Autor: Zosia
Ocena:
Spróbowałam po przeczytaniu opinii, nie żałuję. Działanie mnie zadowala, polecam.
Odpowiedź
Dodano: 19 Sierpień 2015
Autor: kamila
Ocena:
nigdy wcześniej nie słyszałam o tym leku, ale kupiłam z polecenia znajomej. Działanie niestety nie jest natychmiastowe, ale jak już odczuwalna jest ulga to na długo.
Odpowiedź
Dodano: 12 Kwiecień 2015
Autor: Iguśka
Ocena:
biorę przy bólach zębów i przy bolesnej miesiączce i zawsze pomaga, kiedy pojawią się inne bóle też spróbuję, a może pomoże, to dobry lek w atrakcyjnej cenie
Odpowiedź

Dodaj opinię o Solpadeine Capsules

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach