41 210 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 768 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Solcoseryl

SolcoserylSolcoseryl
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: MEDA PHARMA
Postać: maść
Cena: 32.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Solcoseryl

Solcoseryl, pasta do stosowania w jamie ustnej, 5 g,

Solcoseryl to pasta do leczenia ran w jamie ustnej.

Skład Solcoseryl:

Substancjami czynnymi leku są bezbiałkowy dializat z krwi cieląt (2,125mg na 1g pasty) i polidokanol (10mg na 1g pasty).

Pozostałe składniki preparatu to: metyl parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karmeloza sodowa, mentol, olejek mięty pieprzowej, żelatyna, pektyna, polietylen, parafina ciekła.

Właściwości:

Preparat przeznaczony jest do stosowania w jamie ustnej w przypadku:

  • bolesnych lub zapalnych zmian zlokalizowanych na błonie śluzowej jamy ustnej, dziąseł i warg. Do takich zmian zalicza się afty, ragady (rozpadliny), opryszczkę wargową, zapalenie dziąseł, zapalenie tkanki przyzębia lub zapalenia jamy ustnej.
  • W przypadku wystąpienia bóli uciskowych wywołanych przez protezy dentystyczne
  • przy bólach towarzyszących wyrzynaniu się zębów mądrości.
  • jako opatrunek po zabiegach nakładania koronki, łyżeczkowania i usuwania zęba lub po założeniu protez bezpośrednich.

Produkt zawiera substancje aktywne, do których zalicza się wolny od antygenów białkowy dializat z krwi cieląt i polidokanol, bezbiałkowy dializat ilość substancji dostarczających komórkom energii. Dodatkowo pasta wspomaga transport tlenu i substancji o właściwościach odżywiających do komórek. Preparat ułatwia także ich przyswajanie. Dzięki temu rany szybciej się goją, a odnowa komórek zostaje przyspieszona.

Polidokanol wykazuje właściwości znieczulające i szybko zwalcza ból. Pasta za sprawą działania śliny i wydzielin z rany tworzy na powierzchni skóry elastyczną błonę, która zabezpiecza ranę przed podrażnieniami w trakcie spożywania pokarmu.

Dawkowanie:

Preparat należy stosować na błonę śluzową jamy ustnej.

Zazwyczaj jest stosowany w następujący sposób:

Cienką warstwę pasty o długości ok. 0,5 cm należy nałożyć na zmienione chorobowo miejsce od 3 do 5 razy na dobę.

Zaleca się stosowanie leku do czasu ustąpienia objawów. Szczególnie korzystne jest stosowanie przed snem.

Nie zaleca się wcierania lub rozcierania pasty. Aby dobrze przylegała, należy nakładać ją suchym palcem, a miejsce, na które ma być podana, należy wcześniej wysuszyć. Lek tworzy błonę ochronną, która długo przylega do błony śluzowej jamy ustnej, chroniąc ją przed podrażnieniem w trakcie spożywania pokarmów.

Przeciwwskazania:

Nie zaleca się stosowania leku Solcoseryl w przypadku:

  • W przypadku gdy u pacjenta stwierdzono uczulenie na bezbiałkowy dializat z krwi cieląt, polidokanol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Solcoseryl w postaci do stosowania w jamie ustnej
  • jeśli pacjent jest dzieckiem
  • Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie stosowania leku Solcoseryl w przypadku gdy u pacjenta występuje ostre zakażenie w obrębie zmiany chorobowej (wówczas, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza lub stomatologa, który zaleci odpowiednie leczenie).
  • Leku nie należy podawać do wnętrza ran, które mają być leczone przy użyciu szwów adaptacyjnych głębokich.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Solcoseryl w postaci pasty do stosowania w jamie ustnej może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów) mogą wystąpić reakcje alergiczne - w razie ich wystąpienia należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

Uwagi:

W związku z tym, że produkt zawiera metyl parahydroksybenzoesanu i propylo parahydroksybenzoesan, może on powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Lek nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Solcoseryl opinie
Solcoseryl ulotka
Solcoseryl skład
Solcoseryl dawkowanie
Solcoseryl przeciwwskazania
Solcoseryl cena
Solcoseryl zamienniki
Solcoseryl zamiennik
Solcoseryl odpowiednik
Solcoseryl tańszy zamiennik
Solcoseryl czy działa
jama ustna rany błona śluzowa pasta
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Solcoseryl

Dodaj opinię o Solcoseryl

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 210 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 768 produktów w 204 kategoriach