43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Babka płesznik Plantago psyllium

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrzne: 

Łupiny babki płesznik w obecności wody wytwarzają śluz, który wspomaga przesuwanie mas zalegających w jelitach. Ze zwględu na swóje delitaktne działanie może być stosowany przy schorzeniach jelit wrazliwych. Ponadto stosowany przy takich schorzeniach jak zaparcia czy nieżyty jelit. Pomaga odbudpwywać florę bakteryjna jelit. Jest niezastapiony źródłem błonnika. 

Sosując kurację z babki płasznik należy pić dużą ilość płynów. Produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. 

Przeciwwskazania:

Preparatu nie nalezy stosować przy nadwrazlwiści na babke płasznik oraz w stanach skurczowych, czy wymiotach o nieznanej przycyznie. 

Możliwe skutki uboczne:

Podczas stosowania początkowo moga pojawić się wzdęcia i uczucie pełności jednak są to objawy stopniowo przemijające.

Ostrzeżenia:

Podczas przyjmowania babki płasznik z innymi lekami należy przestrzegać co najmiej godznnego odstępu. Inaczej leki mogą gorzej się wchłaniać. 

Praparatu nie należy używać po okresie ważności podanym na opakowaniu. Przechowywać wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta. Produkt powinien pozostać niedostępny dla dzieci. 

 


Powrót do listy

Produkty powiązane

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach