41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Seretide 50

Seretide 50Seretide  50
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 93.01 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: aerozol, wziewny, 120 doz.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Fluticasonum + Salmeterolum
Ulotka:

Opis i skład produktu Seretide 50

Wskazania: Lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym oraz rozszerzającym oskrzela. Stosowany jest w regularnym leczeniu chorób przebiegających ze skurczem oskrzeli. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych. Działanie rozszerzające oskrzela występuje po 10–20 minutach od podania leku i utrzymuje się przez 12 godzin (lek długo działający).

Działanie:Preparat jest wskazany do systematycznego leczenia astmy oskrzelowej u pacjentów, u których zalecane jest jednoczesne stosowanie wziewnego kortykosteroidu i długo działającego leku rozszerzającego oskrzela (beta2–mimetyku) lub, u których objawów astmy nie można opanować pomimo stosowania kortykosteroidu wziewnego oraz doraźnego stosowania krótko działającego leku rozszerzającego oskrzela (beta2–mimetyku).

Dawkowanie:stosuj preparat zgodnie z zaleceniami lekarza. Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania wziewnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. W celu uzyskania skutecznego działania leczniczego preparat należy stosować codziennie, nawet jeżeli objawy choroby nie występują. Lekarz ustala dawkowanie indywidualnie w zależności od stopnia ciężkości choroby.

Dorośli i młodzież po 12. roku życia:

2 inhalacje preparatu Seretide 50 (25 mikrogramów salmeterolu + 50 mikrogramów flutykazonu) 2 razy na dobę

lub

2 inhalacje preparatu Seretide 125 (25 mikrogramów salmeterolu + 125 mikrogramów flutykazonu) 2 razy na dobę

lub

2 inhalacje preparatu Seretide 250 (25 mikrogramów salmeterolu + 250 mikrogramów flutykazonu) 2 razy na dobę.

Preparat Seretide nie jest przeznaczony do stosowania w początkowym leczeniu łagodnej astmy. Krótkotrwałe stosowanie preparatu może być wskazane jako leczenie początkowe przewlekłej, umiarkowanej postaci astmy. W tym przypadku zaleca się następujące dawkowanie: 1 inhalacja preparatu Seretide 50 (25 mikrogramów salmeterolu + 50 mikrogramów flutykazonu) 2 razy na dobę. Preparat Seretide 50 nie jest odpowiedni do stosowania w przypadku ciężkiej postaci astmy.

Lekarz zawsze dąży do stosowania najmniejszej dawki zapewniającą skuteczną kontrolę objawów astmy. Jeżeli uzyska się dobrą kontrolę objawów astmy lekarz może zalecić zmniejszenie częstości stosowania preparatu do podania jeden raz na dobę lub podjąć próbę leczenia preparatem zawierającym tylko kortykokosteroid.

Nie ma konieczności dostosowywana dawek u osób w podeszłym wieku oraz u osób z zaburzeniami czynności nerek.

Dzieci po 4. roku życia:

2 inhalacje preparatu Seretide 50 (25 mikrogramów salmeterolu + 50 mikrogramów flutykazonu) 2 razy na dobę. Jest to zarazem dawka maksymalna dopuszczona do stosowania u dzieci.

Przyjmowanie dawek przez dzieci powinno przebiegać pod kontrolą osoby dorosłej.

Jeżeli uzyska się dobrą kontrolę objawów astmy lekarz może zalecić zmniejszenie częstości stosowania preparatu do podania jeden raz na dobę.

Aby ułatwić stosowanie preparatu można stosować komorę inhalacyjną, szczególnie u małych dzieci, lub u dzieci mających trudności w przeprowadzeniu poprawnej inhalacji.

Nie ma danych dotyczących stosowania preparatu u dzieci do 4. roku życia i dlatego jego stosowanie w tej grupie wiekowej nie jest zalecane.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

 

Seretide 50 dawkowanie
Seretide 50 przeciwwskazania
Seretide 50 cena
Seretide 50 zamienniki
Seretide 50 zamiennik
Seretide 50 odpowiednik
Seretide 50 tańszy zamiennik
Seretide 50 czy działa
Seretide 50 opinia
Seretide 50 opinie
Seretide 50 ulotka
Seretide 50 skład
lek wziewny problemy z drogami oddechowymi podraznione oskrzela podraznione drogi oddechowe leczenie oskrzeli obrzęk oskrzela drogi oddechowe zapalenie oskrzeli oddychanie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Seretide 50

Dodaj opinię o Seretide 50

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach