45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Saridon

SaridonSaridon
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BAYER SP. Z O.O.
Postać: tabletki
Cena: 10.97 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Saridon

Saridon,  tabletki, 20 szt

Saridon to lek, który dzięki swojemu działaniu jest stosowany w bólach głowy, zębów, bólach miesiączkowy, bólach pooperacyjnych, bólach reumatycznych oraz przy bólach i gorączce, które są związane z przeziębieniem i grypą.

Skład

1 tabletka zawiera jako substancje czynne 250 mg paracetamolu, 150 mg propyfenazonu, 50 mg kofeiny. Substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, esma-spreng, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on skojarzone działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a dzięki niewielkiej dawce kofeiny, działanie paracetamolu jest bardziej efektywne.

Dawkowanie

Zgodnie z zaleceniami lekarza, zwykle dla doroslych 1 do 2 tabletek dziennie, a dla dzieci od 12 do 16 lat 1 tabletka, maksymalnie do 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na propyfenazon, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na fenylbutazon lub kwas acetylosalicylowy
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na pirazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, aminofenazon, metamizol)
  • jeśli u pacjenta występuje ostra porfiria wątrobowa
  • jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • u dzieci poniżej 12 roku życia

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Saridon może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas stosowania leku Saridon bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne objawiające się wysypką skórną i pokrzywką, reakcje nadwrażliwości, z takimi objawami jak świąd, rumień, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność czy astma. W pojedynczych przypadkach: reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny (ostra, zagrażająca życiu reakcja alergiczna), małopłytkowość (zmniejszenia liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (niedobór granulocytów) i pancytopenia (niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi, tj. krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi)
J
eśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Uwagi:

Stosowanie Saridonu z innymi lekami, również wydawanymi bez recepty należy skonsultować z lekarzem.

To lekarz powinien zdecydować czy pacjent może stosować Saridon jednocześnie z następującymi lekami: ryfampicyna, niektóre środki nasenne, niektóre leki przeciwdrgawkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), chloramfenikol, doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, warfarynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, zydowudynę, środki działające uspokajająco (barbiturany i leki przeciwhistaminowe), benzodiazepiny, leki sympatykominetyczne (np. efedryna), tyroksynę, teofilinę, cymetydynę, disulfiram, doustne środki antykoncepcyjne.

Powyżej wymienione leki mogą wchodzić w interakcje z zawartymi w Saridonie substancjami, natomiast w czasie stosowania leków, które spowalniają opróżnianie żołądka, takie jak między innymi propantelina, wchłanianie paracetamolu może zostać spowolnione, jednocześnie przyspieszone opróżnianie żołądka, np. po zażyciu metoklopramidu, powoduje szybsze wchłanianie paracetamolu.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny zażywać preparatu

Lek nie ma wpływu na zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

 

Saridon opinia
Saridon opinie
Saridon ulotka
Saridon skład
Saridon dawkowanie
Saridon przeciwwskazania
Saridon cena
Saridon zamienniki
Saridon zamiennik
Saridon odpowiednik
Saridon tańszy zamiennik
Saridon czy działa
okres ciąża bóle menstruacyjne na ból brzucha bóle miesiączkowe ból głowy ból mięśni i stawów ból zębów reumatyzm gorączka miesiączkowanie grypa przeziębienie
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze produkty do wybielania zębów - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Saridon

Dodano: 15 Październik 2015
Autor: Justyna
Ocena:
Kupuję saridon najtaniej jak można, mam specjalnie upatrzoną aptekę, gdzie cena jest przystępna i często jest w promocji. To mój niezastąpiony środek do walki z przeziębieniem i grypą. Zawsze stawia mnie na nogi. Polecam.
Odpowiedź
Dodano: 12 Październik 2015
Autor: Weronka
Ocena:
Nie wiem, czy jeśli stosuję tabletki antykoncepcyjne, to mogę używać bez obaw tego leku. Zdarzyły mi się jakieś dziwne zawroty głowy kilka godzin po zastosowaniu.
Odpowiedź
Dodano: 21 Sierpień 2015
Autor: Losia
Ocena:
Mało znany ale skuteczny, sprawdził się w przypadku zapalenia miazgi zębowej, to taki masakryczny ból, że nikomu go nie życzę, ale ten lek, załagodził go skutecznie
Odpowiedź
Dodano: 19 Sierpień 2015
Autor: sylwinka
Ocena:
niezastąpiony lek w czasie dokuczliwego bólu zęba, zawsze mi pomagał - do czasu gdy nie wybrałem się do dentysty - teraz już nie jest potrzebny.
Odpowiedź
Dodano: 21 Marzec 2015
Autor: Terenia
Ocena:
znany producent, więc postanowiłam spróbować, tabletki nieco uśmierzają ból
Odpowiedź

Dodaj opinię o Saridon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach