41 562 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 775 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Saridon

SaridonSaridon
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BAYER SP. Z O.O.
Postać: tabletki
Cena: 10.97 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Saridon

Saridon,  tabletki, 20 szt

Saridon to lek, który dzięki swojemu działaniu jest stosowany w bólach głowy, zębów, bólach miesiączkowy, bólach pooperacyjnych, bólach reumatycznych oraz przy bólach i gorączce, które są związane z przeziębieniem i grypą.

Skład

1 tabletka zawiera jako substancje czynne 250 mg paracetamolu, 150 mg propyfenazonu, 50 mg kofeiny. Substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, esma-spreng, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on skojarzone działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a dzięki niewielkiej dawce kofeiny, działanie paracetamolu jest bardziej efektywne.

Dawkowanie

Zgodnie z zaleceniami lekarza, zwykle dla doroslych 1 do 2 tabletek dziennie, a dla dzieci od 12 do 16 lat 1 tabletka, maksymalnie do 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na propyfenazon, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na fenylbutazon lub kwas acetylosalicylowy
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na pirazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, aminofenazon, metamizol)
  • jeśli u pacjenta występuje ostra porfiria wątrobowa
  • jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • u dzieci poniżej 12 roku życia

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Saridon może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas stosowania leku Saridon bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne objawiające się wysypką skórną i pokrzywką, reakcje nadwrażliwości, z takimi objawami jak świąd, rumień, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność czy astma. W pojedynczych przypadkach: reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny (ostra, zagrażająca życiu reakcja alergiczna), małopłytkowość (zmniejszenia liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (niedobór granulocytów) i pancytopenia (niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi, tj. krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi)
J
eśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Uwagi:

Stosowanie Saridonu z innymi lekami, również wydawanymi bez recepty należy skonsultować z lekarzem.

To lekarz powinien zdecydować czy pacjent może stosować Saridon jednocześnie z następującymi lekami: ryfampicyna, niektóre środki nasenne, niektóre leki przeciwdrgawkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), chloramfenikol, doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, warfarynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, zydowudynę, środki działające uspokajająco (barbiturany i leki przeciwhistaminowe), benzodiazepiny, leki sympatykominetyczne (np. efedryna), tyroksynę, teofilinę, cymetydynę, disulfiram, doustne środki antykoncepcyjne.

Powyżej wymienione leki mogą wchodzić w interakcje z zawartymi w Saridonie substancjami, natomiast w czasie stosowania leków, które spowalniają opróżnianie żołądka, takie jak między innymi propantelina, wchłanianie paracetamolu może zostać spowolnione, jednocześnie przyspieszone opróżnianie żołądka, np. po zażyciu metoklopramidu, powoduje szybsze wchłanianie paracetamolu.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny zażywać preparatu

Lek nie ma wpływu na zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

 

Saridon przeciwwskazania
Saridon cena
Saridon zamienniki
Saridon zamiennik
Saridon odpowiednik
Saridon tańszy zamiennik
Saridon czy działa
Saridon opinia
Saridon opinie
Saridon ulotka
Saridon skład
Saridon dawkowanie
ból mięśni i stawów ból zębów reumatyzm gorączka miesiączkowanie grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów na ból zębów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Saridon

Dodano: 15 Październik 2015
Autor: Justyna
Ocena:
Kupuję saridon najtaniej jak można, mam specjalnie upatrzoną aptekę, gdzie cena jest przystępna i często jest w promocji. To mój niezastąpiony środek do walki z przeziębieniem i grypą. Zawsze stawia mnie na nogi. Polecam.
Odpowiedź
Dodano: 12 Październik 2015
Autor: Weronka
Ocena:
Nie wiem, czy jeśli stosuję tabletki antykoncepcyjne, to mogę używać bez obaw tego leku. Zdarzyły mi się jakieś dziwne zawroty głowy kilka godzin po zastosowaniu.
Odpowiedź
Dodano: 21 Sierpień 2015
Autor: Losia
Ocena:
Mało znany ale skuteczny, sprawdził się w przypadku zapalenia miazgi zębowej, to taki masakryczny ból, że nikomu go nie życzę, ale ten lek, załagodził go skutecznie
Odpowiedź
Dodano: 19 Sierpień 2015
Autor: sylwinka
Ocena:
niezastąpiony lek w czasie dokuczliwego bólu zęba, zawsze mi pomagał - do czasu gdy nie wybrałem się do dentysty - teraz już nie jest potrzebny.
Odpowiedź
Dodano: 21 Marzec 2015
Autor: Terenia
Ocena:
znany producent, więc postanowiłam spróbować, tabletki nieco uśmierzają ból
Odpowiedź

Dodaj opinię o Saridon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 562 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 775 produktów w 204 kategoriach