45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Sandostatin LAR

Sandostatin LARSandostatin  LAR
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 6917.55 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10mg/ml, iniekcje, 1 fiolka + ampułko strzykawka + igła, 20mg/ml, iniekcje, 1 fiolka + ampułko strzykawka + igła, 30mg/ml, iniekcje, 1 fiolka + ampułko strzykawka + igła
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Octreotidum
Działanie: hamuje wydzielanie niektórych hormonów
Ulotka:

Opis i skład produktu Sandostatin LAR

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu akromegalii oraz zmniejszaniu dolegliwości  wynikających z guzów wewnątrzwydzielniczego układu żołądkowo-jelitowo-trzustkowego. Wspomagająco w biegunkach u chorych na AIDS. Lek działa zapobiegawczo na powikłania pooperacyjne trzustki. Lek LAR jest uzywany u osób u których stan jest dobrze regulowany lekiem podskórnym w akromegalii i leczeniu dolegliwości powoązanych z hormonalnie czynnymi guzami żołądka, jelit i trzustki.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Roztwór do wstrzykiwań jest podawany w iniekcjach podskórnych (Sandostatin). Mikrogranulki i załączony rozpuszczalnik służą do przygotowania zawiesiny podawanej wyłącznie w głębokim wstrzyknięciu w mięsień pośladkowy (SandostatinLAR). Należy unikać wielokrotnych wstrzyknięć w krótkich odstępach czasu w to samo miejsce. Nie zaleca się stosowania u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje miejscowe: ból lub uczucie kłucia, mrowienia i pieczenia w miejscu wstrzyknięcia leku, może się także pojawić zaczerwienienie i obrzęk. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: jadłowstręt, nudności, wymioty, kurczowe bóle brzucha, wzdęcia, wolne stolce, biegunka, stolce tłuszczowe. Długotrwałe leczenie może prowadzić do wytwarzania się kamieni żółciowych. Może upośledzać poposiłkową tolerancję glukozy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na oktreotyd lub pozostałe składniki preparatu, guza typu insulinoma, cukrzycę wymagającą leczenia insuliną. Gdy przyjmujesz insulinę, doustne leki przeciwcukrzycowe, cyklosporynę, cymetydynę, oktreotyd, bromokryptynę. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Sandostatin LAR zamienniki
Sandostatin LAR zamiennik
Sandostatin LAR odpowiednik
Sandostatin LAR tańszy zamiennik
Sandostatin LAR czy działa
Sandostatin LAR opinia
Sandostatin LAR opinie
Sandostatin LAR skład
Sandostatin LAR cena
Sandostatin LAR ulotka
Sandostatin LAR dawkowanie
Sandostatin LAR przeciwwskazania
choroby układu żółądkowo- jelitowego leczenie hormonalne guzy akromegalia leczenie hormonalne raka guzy jelit guzy trzustki powikłania trzustkowe po operacji trzustki
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Sandostatin LAR

Dodaj opinię o Sandostatin LAR

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach