44 772 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Sandimmun Neoral

Sandimmun NeoralSandimmun Neoral
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór doustny kapsułki
Cena: 400.58 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki, 10 mg, 60 szt, kapsułki, 25 mg, 50 szt, kapsułki, 50 mg, 50 szt, kapsułki, 100 mg, 50 szt, płyn doustny, (100 mg / ml), 50 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ciclosporinum
Działanie: immunosupresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Sandimmun Neoral

 

Lek na receptę stosowany szeroko w leczeniu i profilaktyce odrzuceń przeszczepów. Stosowany jest także w leczeniu reumatycznego zapalenia stawów, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, zespołu nerczycowego, zapalenia błony naczyniowej oka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości. Roztwór doustny należy rozcieńczyć, najlepiej w soku pomarańczowym lub jabłkowym (nie należy stosować soku grejpfrutowego).   Uwaga! W trakcie leczenia należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV z uwagi na zagrożenie rakiem skóry.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Nadmierne owłosienie, drżenie, zaburzenie czynności nerek, nadciśnienie (szczególnie u pacjentów po przeszczepie serca), zaburzenia czynności wątroby, zmęczenie, przerost dziąseł, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (jadłowstręt, nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka) oraz uczucie pieczenia dłoni i stóp (występujące zazwyczaj w pierwszym tygodniu leczenia). Wpływ cyklosporyny na uszkodzenie nerek jest odwracalny; występuje najczęściej 2-3 miesiące po przeszczepie i po zmniejszeniu dawki leku ulega cofnięciu.   Uwaga! W trakcie leczenia należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV z uwagi na zagrożenie rakiem skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cyklosporynę lub pozostałe składniki preparatu, zaburzenia czynności nerek, nadciśnienie tętnicze, zakażenia, wszelkie nowotwory złośliwe, zmiany nowotworowe, stany przedrakowe, zakażenie wirusem opryszczki, zakażenie skóry gronkowcem złocistym.   Gdy przyjmujesz inne leki immunosupresyjne, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki na nadciśnienie, ranitydynę, cymetydynę, aminoglikozydy, ketokonazol, amfoterycynę B, chinidynę, teofilinę, doustne środki antykoncepcyjne, glikokortykosteroidy, preparaty dziurawca.  Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Uwaga! Podczas terapii lekiem Sandimmun Neoral szczepionki mogą byc mniej skuteczne.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyżaszają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Sandimmun Neoral dawkowanie
Sandimmun Neoral przeciwwskazania
Sandimmun Neoral zamienniki
Sandimmun Neoral zamiennik
Sandimmun Neoral odpowiednik
Sandimmun Neoral tańszy zamiennik
Sandimmun Neoral czy działa
Sandimmun Neoral opinia
Sandimmun Neoral opinie
Sandimmun Neoral cena
Sandimmun Neoral skład
Sandimmun Neoral ulotka
przeszczepy odporność reumatyzm atopowe zapalenie skóry łuszczyca odrzucenie przeszczepu atopia odrzucenie przeszczepu narządów zespół nerczycowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Sandimmun Neoral

Dodaj opinię o Sandimmun Neoral

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 772 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach