45 189 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Sabumalin

SabumalinSabumalin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol wziewny
Cena: 12.85 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (100 mcg/dawkę),aerozol, inhalacje,200dawek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Salbutamolum
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Ulotka:

Opis i skład produktu Sabumalin

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu objawów odwracanej obturacji oskrzeli w  astmie oskrzelowej i długotrwałej obturacyjnej choroby płuc, w tym długotrwałego zapalenia oskrzeli i rozedmy płuc. profilaktycznie stosowany w astmie wysiłkowej i spowodowanej przez alergeny.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkowanie należy ustalić indywidualnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. U dzieci oraz u pacjentów, którzy mają trudności ze skoordynowaniem podania aerozolu z wdechem, preparat można podawać z zastosowaniem komory inhalacyjnej.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.  

Możliwe skutki uboczne:

Często: drżenie, ból głowy, przyspieszenie akcji serca, skurcze mięśni. Niezbyt często: kołatanie serca, podrażnienie jamy ustnej i gardła. Rzadko: rozszerzenie naczyń obwodowych, niski poziom potasu we krwi.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salbutamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzycę, niski poziom potasu w organizmie.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersi. W ciąży stosować jedynie w przypadkach gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Sabumalin opinia
Sabumalin opinie
Sabumalin skład
Sabumalin cena
Sabumalin ulotka
Sabumalin dawkowanie
Sabumalin przeciwwskazania
Sabumalin zamienniki
Sabumalin zamiennik
Sabumalin odpowiednik
Sabumalin tańszy zamiennik
Sabumalin czy działa
oskrzela zapalenie płuc zapalenie oskrzeli chore oskrzela rozedma płuc problemy z oddychaniem obturacyjna choroba płuc choroby płuc
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Sabumalin

Dodaj opinię o Sabumalin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 189 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach