41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Rupafin 10 mg

Rupafin 10 mgRupafin 10 mg
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki roztwór doustny
Cena: 33.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, tabletki, 15 szt, 10 mg, tabletki, 30 szt
Działanie: przeciwalergiczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Rupafin 10 mg

 

Lek na receptę stosowany w łagodzeniu dolegliwości alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa: kichania, wydzieliny z nosa, swędzenia oczu i nosa. Lek działający łagodząco naobjawy związane z pokrzywką: swędzenie, miejscowe zaczerwienie i obrzęk skóry.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: senność, ból głowy, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, uczucie osłabienia i zmęczenia. Niezbyt często: zwiększony apetyt, drażliwość. trudność w koncentracji, krawawienie z nosa, suchośćw nosie, ból gardła, kaszel, suchość w gardlw, zapalenie błony śluzowej nosa, nudności, ból brzucha, biegunka, niestrawność, wymioty, zaparcia, wysypka, bóle pleców, bóle stawów, bóle mięśni, zwiększone pragnienie, ogólnie złe samopoczucie, gorączka, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby i zwiększenie masy ciała.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien zaburzać sprawności psychomotorycznej, zdolności prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn. Jednakże, jeśli zażywasz lek po raz pierwszy, przed prowadzeniem pojazdu lub obsługiwaniem maszyn należy zachować ostrożność i obserwować swoją reakcję na lek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na rupatadynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz leki zawierające ketokonazol lub erytromycynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Rupafin podczas ciąży i karmienia piersią, chyba że tak zadecydował lekarz.

Rupafin 10 mg przeciwwskazania
Rupafin 10 mg zamienniki
Rupafin 10 mg zamiennik
Rupafin 10 mg odpowiednik
Rupafin 10 mg tańszy zamiennik
Rupafin 10 mg czy działa
Rupafin 10 mg opinia
Rupafin 10 mg opinie
Rupafin 10 mg cena
Rupafin 10 mg skład
Rupafin 10 mg ulotka
Rupafin 10 mg dawkowanie
zapalenie nosa obrzęk skóry alergia swędzenie pokrzywka swędzenie oczu katar alergiczny zapalenie błony śluzowej nosa atopia pokrzywka alergiczna swędzenie nosa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Rupafin 10 mg

Dodaj opinię o Rupafin 10 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach