41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Ruconest

RuconestRuconest
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Dostępne dawki: 2100 j, proszek do sporządzania roztworu do wstrzyknięć, 25 ml, 1 fiolka
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Conestat alfa
Działanie: łagodzenie objawów obrzęku naczynioruchowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Ruconest

 

Lek na receptę  stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z rzadką wrodzoną chorobą krwi: obrzęku naczynioruchowego (HAE). U tych osób istnieje niedobór białka, inhibitora C1 we krwi. Prowadzi do nawracających napadów obrzęku, bólu brzucha, trudności w oddychaniu oraz do innych dolegliwości.

Dawkowanie:

Dożylnie, ściśle według zaleceń lekarza. Uwaga! Lek Ruconest można zastosować jedynie wtedy, gdy wynik testu na obecność alergii na króliki (IgE) jest ujemny. Test należy powtarzać każdego roku lub po 10-krotnym podaniu leku Ruconest, w zależności od tego, co nastąpi jako pierwsze.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bóle głowy. Niezbyt często: uczucie mrowienia, kłucia lub drętwienia skóry lub kończyn (zaburzenia czucia), zawroty głowy, podrażnienie gardła, ból brzucha, biegunka, nudności, pokrzywka, obrzęk skóry. W razie nasilenia objawów i (lub) wystąpienia wysypki, mrowienia, trudności w oddychaniu, obrzęku twarzy lub języka, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Może to oznaczać,że rozwinęła się alergia na lek Ruconest. Jeśli po podaniu leku Ruconest wystąpią nudności lub bóle głowy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na konestat alfa lub którykolwiek z pozostałych składników produktu leczniczego. Gdy masz uczulenie na króliki. Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Nie należy jednocześnie podawać leku Ruconest w przypadku stosowania leczenia przeciwzakrzepowego. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Ruconest  w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ruconest zamienniki
Ruconest zamiennik
Ruconest odpowiednik
Ruconest tańszy zamiennik
Ruconest czy działa
Ruconest opinia
Ruconest opinie
Ruconest ulotka
Ruconest skład
Ruconest dawkowanie
Ruconest przeciwwskazania
Ruconest cena
ból brzucha obrzęki trudności w oddychaniu niedobór białka choroby krwi obrzęk naczynioworuchowy napady obrzęków dziedziczny obrzęk
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ruconest

Dodaj opinię o Ruconest

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach