41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Rozaprost

RozaprostRozaprost
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 37.71 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Mono, 50 mcg/ml, krople do oczu, 30 pojemników, 0,05 mg/ml, krople do oczu, 2,5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Latanoprostum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Rozaprost

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia wewnątrzgałkowego w przypadku jaskry otwartego kąta oraz w leczeniu nadciśnienia wewnątrzgałkowego.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zaleca się stosowanie leku wieczorem.   Uwaga! Należy unikać kontaktu leku z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym nałożeniem.   Uwaga! Nieotwarte butelki przechowywać w lodówce (2°C – 8°C). Po pierwszym otwarciu: nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Po 4 tygodniach od otwarcia butelkę należy wyrzucić, bez względu na stopień wykorzystania zawartości.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zwiększenie pigmentacji tęczówki, podrażnienie oka (włączając uczucie obecności ciała obcego w oku), zmiany w wyglądzie rzęs (ciemnienie, pogrubienie, wydłużenie, zwiększenie ilości). Często: łagodne do umiarkowanego przekrwienie spojówek, przemijające punkcikowate ubytki nabłonka, w większości nie dające objawów, zapalenie brzegów powiek, ból oka. Niezbyt często: obrzęk powiek, wysypka. Rzadko: zapalenie tęczówki lub zapalenie błony naczyniowej oka, obrzęk plamki, objawowy obrzęk i ubytki rogówki, obrzęk okołooczodołowy, ciemnienie skóry powiek, miejscowe reakcje skórne na powiekach, zmiany kierunku wyrastania rzęs, co może powodować drażnienie oka, pojawienie się podwójnego rzędu rzęs na otworach gruczołów tarczkowych, zaostrzenie przebiegu dławicy u pacjentów z dławicą w wywiadzie, astma, zaostrzenie astmy, duszność, ból w klatce piersiowej.   Lek może powodować przemijające pogorszenie widzenia. W przypadku wystąpienia nieostrego widzenia nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na latanoprost lub którykolwiek ze składników produktu, ciężką postać astmy oskrzelowej, usuniętą soczewkę oka, uszkodzenia torebki tylnej (błony leżącej za soczewką), czynniki ryzyka obrzęku plamki żółtej (np. cukrzycowe uszkodzenie siatkówki, zakrzep w żyle siatkówki).   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. W przypadku stosowania kliku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 5 minut przerwy pomiędzy zastosowaniem kolejnych preparatów.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Rozaprost w okresie ciąży i karmienia piersią.

Rozaprost przeciwwskazania
Rozaprost zamienniki
Rozaprost zamiennik
Rozaprost odpowiednik
Rozaprost tańszy zamiennik
Rozaprost czy działa
Rozaprost opinia
Rozaprost opinie
Rozaprost skład
Rozaprost cena
Rozaprost ulotka
Rozaprost dawkowanie
problem jaskry leczenie nadciśnienia w oku jaskra nadciśnienie oczne leczenie jaskry nadciśnienie wewnątrzgałkowe jaskra otwartego kąta ciśnienie wewnątrzgałkowe ciśnienie gałki ocznej
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Rozaprost

Dodano: 29 Styczeń 2017
Autor: Ola
Ocena:
Dlaczego piszecie butelki przecież to są małe pojemniczki
Odpowiedź
Dodano: 29 Styczeń 2017
Autor: Ola
Ocena:
Cena wysoka lek ,skutków ubocznych nie odczuwam ,biorę jeszcze jeden wiec nie wiem który pomaga ,ale chyba cosopt pomaga bo gdy biorę cosopt to przestaje bolec głowa i oko
Odpowiedź

Dodaj opinię o Rozaprost

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach