39 833 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Rifampicyna

RifampicynaRifampicyna
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 56.08 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: kapsułki twarde, 300 mg, 100 szt, kapsułki twarde, 150 mg, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Rifampicinum
Działanie: przeciwgruźlicze
Ulotka:

Opis i skład produktu Rifampicyna

Lek na receptę stosowany w chemicznej terapii leczącej różne formy gruźlicy w połączeniu z innymi lekami przeciwprątkowymi. lek skuteczny w chemioterapii trądu. Wskazany w leczeniu - w szczególnych przypadkach - zakażeń bakteryjnych wytrzymałych na  pozostałe antybiotyki: trudne zakażenia spowodowane gronkowcami, legionellozy oraz nosicielstwa meningokoków i Haemophilus influenzae typ b.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.Doustnie. Preparat podaje się na czczo na 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po jego zakończeniu. Zaleca się stosowanie preparat w leczeniu ciągłym.W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, żółtaczka, rzadko zapalenie wątroby, zaburzenia obrazu krwi, zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia miesiączkowania, sporadycznie - przemijające zaburzenia ze strony układu moczowego, przemijające łagodne reakcje skórne, reakcje nadwrażliwości, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej i języka, zapalenie spojówek, obrzęk twarzy i kończyn, zaburzenia widzenia. Lek barwi mocz, kał, łzy na kolor pomarańczowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rifampicynę lub inne ansamycyny, cierpisz na schorzenia wątroby, żółtaczkę.Gdy przyjmujesz leki przeciwdrgawkowe, leki przeciwarytmiczne, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki nasenne (barbiturany), leki przeciwgrzybicze (flukonazol, itrakonazol, ketokonazol), β-adrenolityki, enalapril, cyklosporynę, takrolimus, glikozydy naparstnicy, klofibrat, kortykosteroidy, doustne środki antykoncepcyjne, progestageny, inne leki przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, haloperidol, lewotyroksynę, metadon i inne narkotyczne leki przeciwbólowe, chininę, eki przeciwdepresyjne, pochodne teofiliny, leki zobojętniające kwas solny, probenecidi kotrimoksazol, halotan, izoniazyd.Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.

Rifampicyna cena
Rifampicyna ulotka
Rifampicyna dawkowanie
Rifampicyna przeciwwskazania
Rifampicyna zamienniki
Rifampicyna zamiennik
Rifampicyna odpowiednik
Rifampicyna tańszy zamiennik
Rifampicyna czy działa
Rifampicyna opinia
Rifampicyna opinie
Rifampicyna skład
trąd lagionelloza meningokoki zakażenie meningokokami przeciwprątkowe zakażenia skóry gronkowce zakażenia bakteryjne gruźlica
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Rifampicyna

Dodaj opinię o Rifampicyna

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 833 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach