40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 514 produktów w 205 kategoriach

Revival

(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: BERLIN CHEMIE AG
Postać: tabletki powlekane
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii nadciśnienie tętnicze

Opis i skład produktu Revival

Revival, 10⁄20⁄40 mg, tabletki powlekane

Revival to lek stosowany w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego.

Skład Revival:

Substancja czynna: olmesartan medoksomil. Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna.

Właściwości:

Revival to lek z grupy leków będących antagonistami receptora angiotensyny II. Zawiera olmesartan medoksomil, który wykazuje długotrwałą skuteczność w obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi. Revival działa rozszerzając naczynia krwionośne.

Przeznaczenie:

Lek do stosowania w trakcie leczenia nadciśnienia tętniczego.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na olmesartan medoksomil lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, kobiety po trzecim miesiącu ciąży lub w jej początkowym stadium, matki karmiące piersią, niedrożność dróg żółciowych, np. z powodu kamieni żółciowych, cukrzyca lub zaburzenia czynności nerek, leczenie lekiem obniżającym ciśnienie tętnicze, zawierającym aliskiren.

Działania niepożądane:

Często (występują rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów): zawroty głowy, ból głowy, nudności, niestrawność, biegunka, ból żołądka, zapalenie żołądka i jelit, zmęczenie, ból gardła, katar lub niedrożność nosa, zapalenie oskrzeli, objawy grypopodobne, kaszel, ból, ból w klatce piersiowej, ból pleców, ból kości lub stawów, zakażenie dróg moczowych, obrzęk wokół kostek, obrzęk stóp, nóg, rąk lub ramion, obecność krwi w moczu.Obserwowano także następujące zmiany w badaniach krwi: zwiększenie stężenia tłuszczów (hipertriglicerydemia), zwiększenie stężenia kwasu moczowego (hiperurykemia), zwiększenie stężenia mocznika we krwi, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i parametrów czynności mięśni.

Niezbyt często: (występują rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów): nagłe reakcje alergiczne, które mogą dotyczyć całego ciała i powodować trudności w oddychaniu, jak również nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego, co może prowadzić do omdlenia (reakcje anafilaktyczne), zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, wymioty, osłabienie, złe samopoczucie, ból mięśni, wysypka skórna, alergiczna wysypka skórna, swędzenie, osutka (wykwity skórne), guzki skórne (bąble), dławica piersiowa (ból lub uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej). W badaniach krwi zaobserwowano zmniej szenie liczby krwinek nazywanych płytkami krwi (małopłytkowość).

Rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów): reakcje alergiczne, które mogą dotyczyć całego ciała: obrzęk twarzy, jamy ustnej i (lub) krtani z towarzyszącym swędzeniem i wysypką. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Zbyt duże obniżenie ciśnienia tętniczego, również w wyniku reakcji alergicznej. Może to powodować nasilone zawroty głowy lub omdlenie. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku, natychmiast skontaktować się z lekarzem i pozostawać w pozycji leżącej. Inne: brak energii, kurcze mięśni, zaburzenia czynności nerek, niewydolność nerek. Obserwowano również pewne zmiany w wynikach badań krwi. Należą do nich zwiększone stężenie potasu we krwi (hiperkaliemia) i substancji będących wskaźnikami czynności nerek. 

Dawkowanie:

Dawkę ustala indywidualnie dla pacjenta lekarz. Zazwyczaj jest to 1 tabletka 10 mg. raz na dobę. Tabletki przyjmuje się w całości, popijając płynem.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Revival opinie
Revival ulotka
Revival skład
Revival dawkowanie
Revival przeciwwskazania
Revival cena
Revival zamienniki
Revival zamiennik
Revival odpowiednik
Revival tańszy zamiennik
Revival czy działa
lek na nadciśnienie leczenie nadciśnienia ciśnienie tętnicze obniżanie ciśnienia podwyższone ciśnienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Revival

Dodaj opinię o Revival

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 514 produktów w 205 kategoriach