43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Regulson

Regulson, saszetki, 30 x 1,0gRegulson, saszetki, 30 x 1,0g
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: KAWON
Postać: zioła
Cena: 3.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Regulson

 

Regulson, saszetki, 30 x 1,0g

 

Regulson zioła o właściwościach przeczyszczających.

Skład:

Jedna saszetka (1g) zawiera: Frangulae cortex 0,5g, Graminis rhizoma 0,25g, Carvi fructus 0,15g, Lini semen 0,1g.

Jedna saszetka zawiera 28,5mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.

Wskazania do stosowania: Zaparcia. Napar ma działanie przeczyszczające, przyspieszające perystaltykę jelit.

Wskazania:

Napar stosuje sie na zaparcia, ma działanie przeczyszczające, przyspiesza perystaltykę jelit.

Przeciwwskazania: 

Nadwrażliwość na korę kruszyny lub związki antranoidowe, nadwrażliwość na którykolwiek z pozostałych składników leku. Niedrożność, zwężenie lub atonia jelit. Nie stosować w stanach zapalnych nerek, w ostrych chorobach zapalnych jelit, takich jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, zapaleniu wyrostka robaczkowego, bólach brzucha niewiadomego pochodzenia, przy odwodnieniu połączonym z utratą elektrolitów. Nie stosować u dzieci do 12 lat.

Działania uboczne:

Przedawkowanie może spowodować bóle skurczowe w jamie brzusznej, uporczywe biegunki i odwodnienie. U osób nadwrażliwych na składniki preparatu mogą wystąpić reakcje uczuleniowe. Przy stosowaniu przewlekłym lub nadużywaniu mogą wystąpić zaburzenia równowagi wodno­elektrolitowej, szczególnie utrata potasu, które powodują zaburzenia czynności serca i osłabienie mięśni zwłaszcza przy jednoczesnym przyjmowaniu glikozydów sercowych , środków moczopędnych i steroidów kory nadnerczy. Ponadto przy przewlekłym stosowaniu może wystąpić białkomocz, krwiomocz oraz odkładanie barwnika w błonie śluzowej jelita grubego (pseudomelanosis coli), które zwykle ustępują po zakończeniu przyjmowania preparatu. Możliwość zmiany zabarwienia moczu metabolitami (na kolor różowy lub czerwono­różowy, zależnie od pH), nie ma znaczenia klinicznego. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Interakcje:

Przewlekłe stosowanie (nadużywanie) preparatu może prowadzić do hipokalemii (niedoboru jonów potasu), wówczas możliwe jest nasilenie działania równocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych, leków wydłużających odcinek QT oraz leków przywracających rytm zatokowy. Równoczesne przyjmowanie preparatu z lekami wywołującymi hipokalemię (np. lekami moczopędnymi, sterydami kory nadnerczy, korzeniami lukrecji) może pogłębić niedobór elektrolitów.

Sposób stosowania:

1 saszetkę  zalać 200 ml wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem od 5 do 10 minut. Wypic przed snem. Przeczyszczenie następuje po około 8 godzinach. Nie należy przyjmować większej dawki niż 1 szklanka naparu na dobę. U niektórych  korzystne może być zastosowanie mniejszej dawki np. pół szklanki naparu. Zaleca się przyjmowanie jak najniższej dawki, która  powoduje uzyskanie efektu miękkiego stolca. Stosowac nie częściej niż 2­-3 razy w tygodniu.

Środki ostrożności:

Nie stosować dłużej niż 7-­10 dni. Jeżeli po 2-­3 dniach nie występuje efekt przeczyszczający, należy skonsultować się z lekarzem. Przyjmowanie środków przeczyszczających zawierających korę kruszyny w okresie dłuższym niż zalecany, może prowadzić do przyzwyczajenia, konieczności zwiększenia dawki, atonii jelit i nasilenia zaparć. Produkty te powinno się stosować dopiero, gdy zmiana pożywienia lub preparaty ze środkami pęczniejącymi nie dają efektu terapeutycznego. Nie stosować w przypadku wystąpienia takich objawów jak: silne bóle brzucha, wymioty i wzdęcia, ponieważ mogą one świadczyć o niedrożności jelit. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Regulson przeciwwskazania
Regulson cena
Regulson zamienniki
Regulson zamiennik
Regulson odpowiednik
Regulson tańszy zamiennik
Regulson czy działa
Regulson opinia
Regulson opinie
Regulson ulotka
Regulson skład
Regulson dawkowanie
zioła na zpaprcia zaparcia działanie przeczyszczające napar na zaparcia zioła biegunka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Regulson

Dodano: 07 Luty 2016
Autor: marta
Ocena:
herbata regulson na zaparcia nawet mi pomogła, ale dłuższe jej zastosowanie podobno nie jest za dobre
Odpowiedź

Dodaj opinię o Regulson

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach