43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Ranlosin

RanlosinRanlosin
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 25.81 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,4 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Tamsulosini hydrochloridum
Działanie: łagodzi objawy przerostu prostaty
Ulotka:

Opis i skład produktu Ranlosin

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu dolegliwości dolnych dróg moczowych wynikających z łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego: zawroty i bóle głowy (często), omdlenia (rzadko). Niezbyt często przyspieszona praca serca, niedociśnienie, nieżyt nosa, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd i pokrzywka). Ponadto zaburzenia wytrysku (niezbyt często). W przypadku wystąpienia innych niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu preparatu Ranlosin takich działań niepożądanych jak np. senność, zaburzenia widzenia, zwroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek tamsulosyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, niedociśnienie.   Gdy przyjmujesz cymetydynę, furosemid, diklofenak, warfarynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Ranlosin skład
Ranlosin ulotka
Ranlosin dawkowanie
Ranlosin przeciwwskazania
Ranlosin zamienniki
Ranlosin zamiennik
Ranlosin odpowiednik
Ranlosin tańszy zamiennik
Ranlosin czy działa
Ranlosin opinia
Ranlosin opinie
Ranlosin cena
dolegliwości prostaty problemy moczowe prostata rozrost gruczołu krokowego drogi moczowe rozrost prostaty drogi moczowo - płciowe łagodny rozrost prostaty
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ranlosin

Dodano: 25 Sierpień 2019
Autor: Mietek
Ocena:
Leczę się na prostatę Ale te tabletki działają tylko wtedy kiedy się zażywa one nie leczą chyba trzeba brać do końca życia
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ranlosin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach