43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Ranloc

RanlocRanloc
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 9.66 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 40 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt, 20 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Pantoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Ranloc

 

Lek na receptę o szerokim zastosowaniu w leczeniu umiarkowanej formy choroby refluksowej przełyku. Stosowany także w przewlekłej formie refluksowego zapalenia przełyku i w zahamowaniu jego nawrotom. Stosowano zapobiegawczo w: wrzodach żołądka i dwunastnicyspowodowanych  przez niewybiórcze niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u osób z grupy dużego ryzyka.  Lek stosowany w połączeniu z odpowiednimi antybiotykami w eradykacji Helicobacter pylori oraz zapobiegawczo na nawroty  wrzodów żołądka i dwunastnicy u osób z owrzodzeniami spowodowanymi zakażeniem H. pylori. Lek stosowany w chorobie wrzodowej dwunastnicy i żołądka oraz średniej i ciężkiej formie refluksowego zapalenia przełyku.  Polecany w przewlekłym leczeniu zespołu Zollingera-Ellisona i innych problemów wynikających z patologicznie zwiększonym wydzielaniem kwasu solnego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę należy przyjmować w całości, popijając wodą. Tabletek nie należy rozgniatać, przełamywać ani żuć.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: bóle i/lub zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, wymioty, wiatry, zaparcia, suchość błon śluzowych jamy ustnej, ból brzucha), świąd, wysypka skórna, uczucie słabości, zwiększona aktywność niektórych enzymów wątrobowych, zaburzenia snu. Rzadko: zaburzenia widzenia, pęcherze na skórze, obrzęk kostek, nóg, rąk, języka lub gardła, przyspieszenie tętna, zwiększona potliwość, ból mięśni i/lub stawów, zwiększone stężenie tłuszczów we krwi, zmiana masy ciała, gorączka, zły nastrój. Należy zaprzestać stosowania leku Ranloc i natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym, jeśli wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego, w tym: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w przełykaniu, pokrzywka i trudności w oddychaniu.   Lek Ranloc zwykle nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn. Jednak występowanie niektórych działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy i niewyraźne widzenie może zaburzać zdolność do szybkiego reagowania, co z kolei może zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nowotworowy charakter zmian wrzodowych.   Gdy przyjmujesz atazanawir, ketokonazol, itrakonazol, leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu lub dziecka.

Ranloc opinia
Ranloc opinie
Ranloc skład
Ranloc cena
Ranloc ulotka
Ranloc dawkowanie
Ranloc przeciwwskazania
Ranloc zamienniki
Ranloc zamiennik
Ranloc odpowiednik
Ranloc tańszy zamiennik
Ranloc czy działa
refluks wrzody wrzody dwunastnicy refluks żołądkowo-przełykowy wrzody na żołądku refluksowe zapalenie przełyku Zespół Zollinger-Ellisona zapalenie dwunastnicy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ranloc

Dodaj opinię o Ranloc

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach