45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Pyramidon fast

Pyramidon fastPyramidon fast
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: ADAMED
Postać: proszek
Cena: 6.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Pyramidon fast

Pyramidon fast, 10 saszetek

Pyramidon fast to lek w formie proszku doustnego o smaku cytrynowym i działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym

Skład Pyramidon fast:

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy. Pozostałe składniki: magnezu cytrynian bezwodny; sodu diwodorocytrynian; sodu wodorowęglan; kwas askorbowy; powidon (K25); krzemionka koloidalna bezwodna; aspartam E 951; aromat Lemon MK/1000,101 (zawiera śladowe ilości Sorbitolu E 420); aromat Contramarum, 201227; aromat Toptropic, 306 (zawiera śladowe ilości Sorbitolu E 420).

Właściwości:

Pyramidon fast bazuje na aktywności kwasu acetylosalicylowego, będącego niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym. 

Przeznaczenie:

Lek Pyramidon fast służy leczeniu bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego, np. bólu głowy, bólu zębów, bolesnego miesiączkowania, dolegliwościach towarzyszących przeziębieniu i grypie oraz gorączki. Jest odpowiedni dla dorosłych i młodzieży po 12 roku życia.

Przeciwwskazania:

Nie stosować jeśli stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku, gdy występują napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, w tym innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, występuje lub występowała w przeszłości choroba wrzodowa żołądka lub jelit, występuje skłonność do krwawień, ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek, ciężka niewydolność serca, jeśli jednocześnie stosuje się lek metotreksat (lek stosowany m.in. w chorobach nowotworowych i chorobach reumatycznych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.

Działania niepożądane:

Lek zawiera mannitol. Może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Zaburzenia żołądka i jelit: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa jest dawka), choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, z krwawieniem i perforacją lub bez. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: w rzadkich przypadkach opisano przemijające zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych). Zaburzenia układu nerwowego: bóle, zawroty głowy. zaburzenia słuchu, szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Zaburzenia naczyniowe: wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia czynności nerek i ciężka niewydolność nerek. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych, takie jak: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa,-przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: nadwrażliwość w postaci ciężkich reakcji skórnych (aż do rumienia wielopostaciowego). Zaburzenia układu oddechowego: astma oskrzelowa.

Dawkowanie:

Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, młodzież powinna spożywać po 1 saszetce co 4-8 godzin, maksymalnie 3 na dobę, a osoby dorosłe zawartość 1-2 saszetek co 4-8 godzin, maksymalnie 6 w ciągu doby. Proszek umieścić bezpośrednio na języku, poczekać do rozpuszczenia, przełknąć, jeżeli to konieczne, popijając niewielką ilością płynu. Nie zażywać na czczo i nie stosować dłużej niż 4 dni z rzędu bez konsultacji z lekarzem.

Pyramidon fast zamiennik
Pyramidon fast odpowiednik
Pyramidon fast tańszy zamiennik
Pyramidon fast czy działa
Pyramidon fast opinie
Pyramidon fast ulotka
Pyramidon fast skład
Pyramidon fast dawkowanie
Pyramidon fast przeciwwskazania
Pyramidon fast cena
Pyramidon fast zamienniki
lek przeciwbólowy lek na gorączkę lek przeciwzapalny leczenie przeziębienia boląca głowa bolesne miesiączkowanie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Pyramidon fast

Dodano: 14 Luty 2017
Autor: kinga
Ocena:
biorę ten lek, bo coś mnie zaczęło rozkładać, a mamy nie biorą przecież zwolnienia, na razie nie bardzo pomaga
Odpowiedź

Dodaj opinię o Pyramidon fast

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach