45 409 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Pyralginum

Pyralginum, czopki doodbytnicze 0,75 g (5 czopków)Pyralginum, czopki doodbytnicze 0,75 g (5 czopków)
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
Postać: czopki doodbytnicze
Ulotka:

Opis i skład produktu Pyralginum

Pyralginum, czopki doodbytnicze 0,75 g (5 czopków)

Pyralginum, lek przeciwzapalny.

Skład

sól sodowa metamizolu

DZIAŁANIE

działanie rozkurczowe w stanach spastycznych czyli skurczowych dróg moczowych i żółciowych.

DAWKOWANIE

Czopki doodbytnicze.1 czopek jednorazowo, jeśli zachodzi taka potrzeba dawkę można powtórzyć, maks. 3 czopki na dobe.

WSKAZANIA

Lek na różnego rodzaju ból o dużym nasileniu, w tym bóle spastyczne - kolka nerkowa lub żółciowa, używać gdy zastosowanie innych leków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne, gdy wysoka gorączka nieustępuje po podaniu innych leków. 

PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na metamizol, pochodne pirazolonu (np. aminofenazon, propyfenazon, fenylobutazon) lub którykolwiek składnik preparatu, porfiria wątrobowa, astma oskrzelowa, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, zaburzenia krwiotwórczej czynności szpiku kostnego, nieprawidłowa morfologia krwi (agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość, małopłytkowość), ciąża, okres karmienia piersią, ostra niewydolność nerek lub wątroby, równoległe stosowanie pochodnych pirazolonu.

OSTRZEŻENIA

Jeżeli objawy nie ustąpią po 2 dniach lub nasilą się należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Ze względu na ryzyko wystąpienia agranulocytozy (rzadkie przypadki): nie stosować długotrwale (nie dłużej niż 7 dni); ograniczyć stosowanie wyłącznie do przypadków, gdy inne leki przeciwbólowe są nieskuteczne lub przeciwwskazane. W przypadku wystąpienia gorączki, bólu gardła lub owrzodzeń jamy ustnej należy natychmiast przerwać leczenie preparatem i skonsultować się z lekarzem. Należy zachować ostrożność: u chorych z zaburzeniami czynności nerek lub z niewydolnością serca ze względu na ryzyko zatrzymania sodu i wody w organizmie; u osób z niedociśnieniem tętniczym (ciśnienie skurczowe < 100 mm Hg); u kobiet w okresie klimakterium; u pacjentów w podeszłym wieku; u osób z niewydolnością wątroby; u osób z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Preparat może wydłużać czas krzepnięcia krwi. Nie ma danych o przeciwwskazaniach do obsługi i prowadzenia pojazdów mechanicznych.

INTERAKCJE

Preparat, który nasila działanie leków przeciwzakrzepowych z grupy pochodnych kumaryny, doustnych leków przeciwcukrzycowych, fenytoiny, sulfonamidów oraz nasila działania niepożądane metotreksatu. Może zmniejszać stężenie cyklosporyny we krwi,jak również wydalanie furosemidu; nie wpływa na działanie moczopędne furosemidu. Z chlorpromazyną może wywołać ciężką hipotermię. Inhibitory MAO nasilają, a barbiturany osłabiają działanie preparatu.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Mogą wystąpić: niedokrwistość, małopłytkowość, zmniejszenie liczby białych krwinek (w tym agranulocytoza), nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, bóle i zawroty głowy, zaburzenia czynności wątroby i nerek (także ostra niewydolność nerek, zapalenie nerek z martwicą brodawek nerkowych), reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, martwica toksyczna rozpływna naskórka, zaostrzenie objawów astmy, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny). Preparat hamuje wydalanie wody i sodu z organizmu co może powodować powstanie obrzęków obwodowych. Sporadycznie (nawet po pojedynczej dawce) uszkodzenie czynności krwiotwórczej szpiku prowadzące do śmierci.

Pyralginum odpowiednik
Pyralginum tańszy zamiennik
Pyralginum czy działa
Pyralginum opinia
Pyralginum opinie
Pyralginum ulotka
Pyralginum skład
Pyralginum dawkowanie
Pyralginum przeciwwskazania
Pyralginum cena
Pyralginum zamienniki
Pyralginum zamiennik
lek przeciwzapalny na bole spastyczne wysoka gorączka nieustępujaca gorączka kolka żółciowa kolka nerkowa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Pyralginum

Dodano: 14 Luty 2017
Autor: zuzanka
Ocena:
musiałam kiedyś sięgnąć po ten lek przeciwgorączkowy, nie miałam wyjścia, ale nigdy więcej
Odpowiedź

Dodaj opinię o Pyralginum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 409 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach